На енергоблоках №4, №5 Запорізької АЕС модернізуються шафи релейного захисту і автоматики

На четвертому та п’ятому енергоблоках ВП ЗАЕС виконується заміна шаф релейного захисту і автоматики (РЗА). Головна мета модернізації - підвищення надійності електрообладнання.

Робота виконується в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС.

Монтаж і налагодження нового устаткування виконують підрядні організації, курирують усі процеси фахівці електричного цеху. Об'єм реконструкції досить великий, адже водночас в ремонт на двох енергоблоках виведено по дві секції: нормальної експлуатації і системи безпеки.

«Сучасний мікропроцесорний пристрій РЗА, що входить до складу шаф, замінить старі електромеханічні реле, що відпрацювали свій ресурс. Нове устаткування - це комбінований багатофункціональний пристрій, що об'єднує різні функції захисту, автоматики, контролю та управління», - розповів начальник дільниці з ремонту апаратури РЗА власних потреб електричного цеху Сергій Стрелець.

Нове обладнання відображає поточні електричні параметри, конфігурує світлодіодну індикацію за результатами виконання функцій захисту і управління, контролює несправності високовольтного вимикача, а також виконує реєстрацію та  зберігання аварійних параметрів і подій, здійснює самодіагностику.

 

Станом на 09.08.2020 - 17:38

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 675 МВт
Енергоблок №3 982 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 980 МВт
Сумарне навантаження 2637 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 29.5
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 3.9 м/с
Відносна вологість 32 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.