Мобільні насосні установки суттєво підвищують рівень безпеки Запорізької АЕС

На енергоблоках Запорізької АЕС з метою реалізації заходів, спрямованих на попередження ймовірних позапроєктних аварій і відмов обладнання, в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ), встановлені мобільні насосні установки (МНУ).  

«Для Запорізької АЕС передбачено альтернативний алгоритм відведення тепла від палива в реакторі та басейну витримки в умовах позапроєктної аварії. Це завдання вирішується за допомогою двох варіантів, передбачених КзПБ: установкою скруберів та організацією аварійного підживлення парогенераторів, басейну витримки та бризкальних басейнів від мобільних насосних установок», - розповів заступник головного фахівця з енергетичних реакторів  Дмитро Сухов.  

На всіх енергоблоках ВП ЗАЕС устаткування підживлення басейнів витримки та бризкальних басейнів від МНУ вже введене в промислову експлуатацію. Устаткування підживлення парогенераторів - у промисловій експлуатації на енергоблоках № 1, 2, 3 та 6.

Цього року під час планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків №4 та №5 заплановане проведення міжвідомчих приймальних випробувань устаткування підживлення парогенераторів з метою можливості введення його у промислову експлуатацію.

 

Станом на 09.08.2020 - 17:42

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 678 МВт
Енергоблок №3 984 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 982 МВт
Сумарне навантаження 2644 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 29.8
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 3.6 м/с
Відносна вологість 31 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.