На енергоблоці №5 Запорізької АЕС виконується реконструкція систем кондиціонування повітря

Протягом планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №5 служба вентиляції енергоремонтного підрозділу (ЕРП) має провести масштабну роботу: в реакторному відділенні демонтувати 43 старих і встановити 83 нових кондиціонера, які будуть забезпечувати надійну та безпечну роботу електротехнічного обладнання при експлуатації енергоблока.

«Системи кондиціонування повітря на Запорізькій АЕС поступово модернізуються, щоб кондиціонери реакторного відділення відповідали всім вимогам нормативної документації в частині сейсмостійкості та надійності. Найбільша кількість холодильного обладнання зараз буде встановлена саме на п’ятому енергоблоці», - розповів інженер з ремонту служби вентиляції ЕРП Сергій Шаркий.

Заміні підлягають системи кондиціонування повітря електротехнічних приміщень реакторного відділення з обладнанням, яке бере участь в технологічному процесі вироблення електроенергії. Завдяки кондиціонерам підтримується заданий заводами-виробниками температурний режим, що сприяє стабільній та безпечній роботі обладнання.

Нові кондиціонери - українського виробника, і відповідають всім стандартам та вимогам нормативної документації, в тому числі з точку зору сейсмостійкості.

 

 

Станом на 10.08.2020 - 07:58

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 677 МВт
Енергоблок №3 990 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 980 МВт
Сумарне навантаження 2647 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 25.1
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.8 м/с
Відносна вологість 48 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.