Якісне виконання ремонтних робіт – запорука безпечної експлуатації АЕС

На енергоблоках №3, №4 та №5 Запорізької АЕС згідно з графіком ведуться планово-попереджувальні ремонти. На енергоблоці №3 завершується капітальний ремонт, йде 158 доба. На енергоблоці №4 йде 25 доба капітального ремонту. На енергоблоці №5 – 40 доба середнього ремонту.

В реакторному відділенні енергоблока №4 тривають роботи, спрямовані на підвищення безпеки: модернізація перевантажувальної машини, заміна комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб та модифікація низьковольтних розподільчих пристроїв.

У рамках продовження терміну експлуатації на енергоблоці №5 виконується великий обсяг як регламентних, так і надрегламентних ремонтних робіт.  З активної зони реактора вивантажено ядерне паливо. Виконується ревізія верхнього блоку шахти реактора, ремонт обладнання третьої системи безпеки, модернізація схем релейного захисту та автоматики, заміна комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб та реконструкція обладнання автоматики пожежогасіння. В турбінному відділенні йде заміна конденсатора турбіни на конденсатор блочно-модульного виконання, виробництва АТ «Турбоатом».

Основним завданням для колективу Запорізької АЕС є забезпечення високої якості проведення ремонтних робіт відповідно до графіка.

В даний момент на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 3 енергоблоки. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає. Сумарна потужність генераторів становить 2 400 МВт.

За минулу добу енергоблоками Запорізької АЕС вироблено 57,9 млн кВтг електроенергії, з початку місяця 1,2 млрд кВтг та з початку 2020 року – 12,3 млрд кВтг електроенергії.

Запорізька АЕС функціонує надійно і безпечно.

 

Станом на 10.08.2020 - 07:38

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 678 МВт
Енергоблок №3 991 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 983 МВт
Сумарне навантаження 2652 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 24.8
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 3.2 м/с
Відносна вологість 51 %
Атмосферний тиск 757 мм рт.ст.