На енергоблоках №4 і 5 Запорізької АЕС ведеться модернізація електротехнічного обладнання

На енергоблоках №4 та №5 Запорізької АЕС під час планово-попереджувальних ремонтів проводиться модернізація розподільчих збірок (РТЗО). Ця робота виконується в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС. Заміна проводиться на трьох системах безпеки.

Ремонтні роботи виконуються фахівцями електричного цеху спільно з цехом теплової автоматики та вимірювань. Це дозволяє набувати унікального досвіду при монтажі та подальшому обслуговуванні цих систем. Роботи тривають згідно з графіком проведення ремонтних робіт.

«Реконструкція є вимогою часу. Попри те, що колишні системи виконують свої функції, вони вже застаріли. І цілковито відрізняються від своїх новітніх аналогів. Нові збірки РТЗО мають низку істотних переваг – вони вирізняються високою надійністю та великим обсягом діагностики», – зазначив майстер дільниці з ремонту збірок РТЗО електричного цеху Руслан Корнієць.

Фахове проведення ремонтів дасть можливість електроустаткуванню працювати стабільно та надійно.

Аналогічний комплекс робіт з модернізації шаф РТЗО проведено на першому, другому та третьому енергоблоках в попередні ремонтні кампанії.

 

Станом на 10.08.2020 - 09:12

Виробничі показники
Енергоблок №1 281.7 МВт
Енергоблок №2 676 МВт
Енергоблок №3 989 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 975 МВт
Сумарне навантаження 2921.7 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 25.6
Вітер ПнС
Швидкість вітру 3.4 м/с
Відносна вологість 45 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.