На енергоблоці №5 Запорізької АЕС продовжується модернізація програмно-технічних комплексів

Фахівці цеха теплової автоматики та вимірювань під час ремонтної кампанії на енергоблоці №5 Запорізької АЕС виконують низку заходів для продовження терміну експлуатації обладнання енергоблока. Проводиться модернізація уніфікованих комплексів технічних засобів на програмно-технічні комплекси, які надають повну інформацію про роботу обладнання.

Більша частина обладнання на енергоблоці №5 вже була замінена під час планово-попереджувального ремонту минулого року. В цю ремонтну кампанію модернізація продовжується.

«Проводиться заміна обладнання уніфікованих комплексів технічних засобів другої системи. Здійснюється організація нових місць контролю концентрації бору. Виконуються роботи: з модернізації керуючої системи безпеки шляхом заміни устаткування електроживлення; роботи по установці комплексної системи діагностики підсистем реакторної установки; роботи з оснащення енергоблока системою дистанційного контролю зусилля в армканатах, встановлення якої дозволяє виконувати об’єктивний щоденний контроль», - розповіла про виконання ремонтних робіт керівник групи з реконструкції цеху теплової автоматики та вимірювань Мілана Сердюк.

Всі нові системи та програмно-технічні комплекси, які поступово займають місце старого обладнання, відповідають сучасним технологіям та вимогам. Нове обладнання  підвищує рівень безпеки енергоблока та контролює його параметри, автоматично діагностує в режимі реального часу та надає данні оперативному персоналу.

 

Станом на 10.08.2020 - 08:08

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 676 МВт
Енергоблок №3 991 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 979 МВт
Сумарне навантаження 2646 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 25
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.1 м/с
Відносна вологість 49 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.