Комплексні випробування по первинному регулюванню частоти на енергоблоці №2 ВП ЗАЕС показали хороший результат

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС відбулися комплексні випробування, пов'язані з перевіркою можливості роботи в режимі нормованого первинного регулювання частоти при паралельній роботі з об’єднаною енергосистемою України. Це основна складова процесу підготовки об’єднаної енергетичної системи України до майбутньої інтеграції з європейською континентальною енергосистемою.

Впродовж минулого року проводилася модернізація обладнання, без якої неможливо забезпечити високу точність підтримання частоти. Введено в експлуатацію програмно-технічний комплекс системи регулювання турбіни з алгоритмом участі у нормованому первинному регулюванні частоти. Встановлено електронний регулятор швидкості, модернізовано систему збудження генератора. Це дозволяє підтримувати потрібний діапазон відхилення частоти.

«Якщо в енергосистемі вимкнеться певне генеруюче обладнання, наприклад, енергоблок, це веде до порушення відповідного балансу між споживанням та генерацією, - пояснив заступник головного технолога Запорізької АЕС Анатолій Шевченко. - Тоді всі блоки потроху, конкретно наші - в межах 2%, повинні компенсувати втрату потужності цього енергоблока майже миттєво. За 30 секунд треба стабілізувати частоту. Зараз перший і другий блоки ВП ЗАЕС технічно відповідають цим критеріям. Тобто в разі зниження частоти за 30 секунд вони набирають потужність плюс 2%. Надалі так повинні реагувати усі українські атомні енергоблоки».

Ця робота дуже важлива для енергосистеми України. Це новий крок до якості забезпечення електроенергією споживачів, до надійності самої енергосистеми.

 

Станом на 10.08.2020 - 07:58

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 677 МВт
Енергоблок №3 990 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 980 МВт
Сумарне навантаження 2647 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 25.1
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.8 м/с
Відносна вологість 48 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.