СНВО «Імпульс» поставить системи автоматичного управління РДЕС для всіх енергоблоків Запорізької АЕС

На Запорізькій АЕС в рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України триває модернізація обладнання. Цього року на усі блоки станції запланована поставка системи автоматичного управління резервною дизельною електростанцією виробництва СНВО «Імпульс». «Пілотним» обрано енергоблок №5 Запорізької АЕС.

Одним з основних етапів перед впровадженням модернізованої системи автоматичного управління є приймальні випробування нового обладнання, які місяць тому успішно пройшли на потужностях Сєверодонецького науково-виробничого об'єднання.

«В даний час комплекс управляючих систем базується на глибоко застарілій релейній елементній базі. Тому ми вкрай гостро відчували необхідність повної заміни системи управління на ту, яка відповідатиме сучасним світовим стандартам. СНВО «Імпульс» запропонував саме таку систему. Приймальні випробування пройшли успішно. Виробник підійшов до приймальних випробувань з усією відповідальністю, при цьому використавши шанс максимально продемонструвати нам свої можливості», -  розповів головний фахівець з енергетичних реакторів Запорізької АЕС Сергій Шигін.

Всі комплекти системи автоматичного управління будуть поставлені на Запорізьку АЕС впродовж 2020 року. Впровадження буде вестись поступово, згідно з графіком та з урахуванням процедури реалізації модифікації устаткування систем, важливих для безпеки.

Система автоматичного управління призначена для управління резервними дизельними електростанціями АСД-5600. Ця система, спільно з іншими суміжними системами, забезпечує пуск, підключення до мережі та роботу на потужності дизель-генераторної установки.

 

Станом на 13.05.2021 - 16:33

Виробничі показники
Енергоблок №1 906 МВт
Енергоблок №2 1010 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 998 МВт
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 2914 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 19.8
Вітер СПнС
Швидкість вітру 1.6 м/с
Відносна вологість 44 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.