Культура безпеки: пріоритетна мета та внутрішня потреба

Формування особистої відповідальності та прихильності культурі безпеки серед працівників Запорізької АЕС на всіх рівнях - одне з ключових завдань. Персонал має критично ставитись до своїх дій, не допускати недбалості в питаннях безпеки; кожен працівник повинен усвідомлювати свою відповідальність.

Програми підготовки основного персоналу містять розділи з культури безпеки. Розроблено навчально-методичні матеріали. За їх допомогою ведеться навчання різних категорій працівників. Обов'язкове навчання з культури безпеки проходить і щойно прийнятий персонал.

Основна мета навчання - людина усвідомлено змінює свою поведінку при виконанні робіт, що впливають на безпеку. А до цього веде кваліфікаційна та психологічна підготовленість, при якій забезпечення безпеки стає пріоритетною метою та внутрішньою потребою.

Фахівці групи соціальної діагностики розробили навчально-методичні матеріали, тема включена в програми навчання всіх категорій працівників станції. Також розроблені пам'ятки для керівників та персоналу щодо застосування базових принципів та інструментів попередження помилкових дій, а також впровадження культури «непокарання» (незвинувачення) персоналу.

«Фахівці нашої групи проводять анкетування з метою визначити ефективність впровадження принципів та інструментів попередження помилкових дій. Ми намагаємося вчасно діагностувати труднощі та надати консультації керівникам підрозділів. А персоналу станції допомогу стосовно цих питань фахівці групи надають в особистій бесіді з кожним», - розповіла керівник групи супроводу роботи комітету з культури безпеки на Запорізькій АЕС Лариса Зіміна.

 

Станом на 09.08.2020 - 17:32

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 675 МВт
Енергоблок №3 982 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 982 МВт
Сумарне навантаження 2639 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 30
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.9 м/с
Відносна вологість 31 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.