Культура безпеки: пріоритетна мета та внутрішня потреба

Формування особистої відповідальності та прихильності культурі безпеки серед працівників Запорізької АЕС на всіх рівнях - одне з ключових завдань. Персонал має критично ставитись до своїх дій, не допускати недбалості в питаннях безпеки; кожен працівник повинен усвідомлювати свою відповідальність.

Програми підготовки основного персоналу містять розділи з культури безпеки. Розроблено навчально-методичні матеріали. За їх допомогою ведеться навчання різних категорій працівників. Обов'язкове навчання з культури безпеки проходить і щойно прийнятий персонал.

Основна мета навчання - людина усвідомлено змінює свою поведінку при виконанні робіт, що впливають на безпеку. А до цього веде кваліфікаційна та психологічна підготовленість, при якій забезпечення безпеки стає пріоритетною метою та внутрішньою потребою.

Фахівці групи соціальної діагностики розробили навчально-методичні матеріали, тема включена в програми навчання всіх категорій працівників станції. Також розроблені пам'ятки для керівників та персоналу щодо застосування базових принципів та інструментів попередження помилкових дій, а також впровадження культури «непокарання» (незвинувачення) персоналу.

«Фахівці нашої групи проводять анкетування з метою визначити ефективність впровадження принципів та інструментів попередження помилкових дій. Ми намагаємося вчасно діагностувати труднощі та надати консультації керівникам підрозділів. А персоналу станції допомогу стосовно цих питань фахівці групи надають в особистій бесіді з кожним», - розповіла керівник групи супроводу роботи комітету з культури безпеки на Запорізькій АЕС Лариса Зіміна.

 

Станом на 25.10.2021 - 23:30

Виробничі показники
Енергоблок №1 977 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1012 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1020 МВт
Енергоблок №6 1024 МВт
Сумарне навантаження 4033 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 4.1
Вітер ПнС
Швидкість вітру 0.8 м/с
Відносна вологість 71 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.