На ЗАЕС вводять жорсткіші запобіжні заходи для мінімізації ризиків розповсюдження коронавірусу

З метою запобігання поширенню COVID-19, на Запорізькій АЕС продовжується введення в дію профілактичних, протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів. Для забезпечення стабільної та безпечної  роботи атомної станції керівництво ВП ЗАЕС запроваджує низку нових запобіжних заходів для мінімізації ризиків розповсюдження коронавірусу.

З 24 березня на період карантину критично важливий персонал ВП ЗАЕС переведено на особливий режим роботи і відпочинку. Для збереження здоров’я та працездатності, начальники змін атомної станції, персонал, робочі місця якого розташовані на блочних щитах управління енергоблоків, центральному щиті управління переведено в режим повної ізоляції.

Вжиті всі необхідні заходи для забезпечення цілодобового проживання, харчування, проведення передзмінного медичного огляду, перевезення цієї категорії персоналу.

Вжиті заходи для мінімізації контактів критично важливого персоналу, розроблені спеціальні маршрути для його транспортування та пересування до робочих місць.

З метою забезпечення персоналу ВП ЗАЕС захисними масками дільниця з ремонту спецодягу станції розпочала виготовлення ватно-марлевих пов’язок.

На станції діє посилений санітарно-гігієнічний та дезінфекційний режим виробничих та офісних приміщень, харчоблоків, контрольно-пропускних пунктів, а також автотранспорту.

Медпрацівниками відділу охорони здоров’я Запорізької АЕС ретельно проводиться передзмінна дистанційна термометрія персоналу. На прохідних №1 та №2, в харчоблоках  встановлені засоби для дезінфекції рук.

Вжиті заходи для розосередження кількості працівників під час доставки на роботу, перетину контрольно-пропускних пунктів,  післязмінного переїзду до міста-супутника. Для зручності та захисту персоналу станції змінено графік руху автобусів, обмежена кількість пасажирів у салоні.

На період карантину частину працівників переведено на інші графіки роботи, зокрема дистанційний.

Усі наради переведені у режим селекторних, веб- та скайп-конференцій. Активно впроваджується електронний документообіг. Заборонені закордонні відрядження та відрядження всередині країни.

Таким чином до можливого мінімуму скорочена кількість контактів на підприємстві, що сприяє недопущенню розповсюдження інфекції.

Також під особливим контролем співробітники станції, які перебувають у відпустках. На весь період відпустки їхні перепустки на територію атомної станції блокуються.

По закінченню відпустки працівники повинні надати закордонний паспорт, щоб фахівці служби фізичного захисту мали змогу перевірити, чи здійснювались поїздки за межі України. Якщо закордонних подорожей не було, перепустку розблокують.

Якщо ж співробітник перетинав кордон України під час відпустки, йому оформлять режим роботи вдома на наступні 14 днів.

Після закінчення цього терміну співробітник проходить скрінінг-обстеження у здоровпункті станції. Якщо симптомів інфекції немає - можна приступати до роботи.

Генеральний директор Запорізької АЕС Петро Котін закликає персонал станції, жителів міста Енергодар бути відповідальними, турбуватись про власне здоров’я і безпеку оточуючих, дотримуватися умов карантинного режиму.

 

Станом на 18.01.2021 - 00:02

Виробничі показники
Енергоблок №1 645 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1022 МВт
Енергоблок №4 1006 МВт
Енергоблок №5 1010 МВт
Енергоблок №6 1031 МВт
Сумарне навантаження 5739 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.05 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -13.3
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 3.6 м/с
Відносна вологість 73 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.