Установка з ультразвукової дезактивації готова до дослідної експлуатації

Цех дезактивації (ЦД) Запорізької АЕС успішно провів пуско-налагоджувальні випробування нової установки з ультразвукової дезактивації обладнання.

«На Запорізькій АЕС дезактивація устаткування та металевих РАВ проводиться на двох вузлах. На спецкорпусі №1 дезактивують великогабаритне устаткування, а на спецкорпусі №2 проводиться дезактивація дрібного металевого обладнання та металевих РАВ», - розповіла  інженер-технолог дільниці з дезактивації устаткування ЦД Олеся Калитка.

Саме на другому вузлі встановлені сучасні ванни з ультразвуковими випромінювачами і теплообмінними паронагрівачами. Нове обладнання просте й зручне в експлуатації. Воно дезактивуватиме різну арматуру, двигуни, трубопроводи. Весь процес повністю автоматизований та безпечний.

Завдяки проникаючим властивостям ультразвуку можна дезактивувати устаткування зі складною конфігурацією. Це в рази збільшує коефіцієнт дезактивації, економить час та мінімізує вплив іонізуючого випромінювання на персонал. Також ультразвук не впливає на структуру металу.

До кінця поточного року ультразвукову установку планують ввести у дослідну експлуатацію.

 

Станом на 29.11.2020 - 12:32

Виробничі показники
Енергоблок №1 965 МВт
Енергоблок №2 1019 МВт
Енергоблок №3 1020 МВт
Енергоблок №4 1009 МВт
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 1024 МВт
Сумарне навантаження 5037 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 8.2
Вітер ПдС
Швидкість вітру 3.6 м/с
Відносна вологість 96 %
Атмосферний тиск 763 мм рт.ст.