Установка з ультразвукової дезактивації готова до дослідної експлуатації

Цех дезактивації (ЦД) Запорізької АЕС успішно провів пуско-налагоджувальні випробування нової установки з ультразвукової дезактивації обладнання.

«На Запорізькій АЕС дезактивація устаткування та металевих РАВ проводиться на двох вузлах. На спецкорпусі №1 дезактивують великогабаритне устаткування, а на спецкорпусі №2 проводиться дезактивація дрібного металевого обладнання та металевих РАВ», - розповіла  інженер-технолог дільниці з дезактивації устаткування ЦД Олеся Калитка.

Саме на другому вузлі встановлені сучасні ванни з ультразвуковими випромінювачами і теплообмінними паронагрівачами. Нове обладнання просте й зручне в експлуатації. Воно дезактивуватиме різну арматуру, двигуни, трубопроводи. Весь процес повністю автоматизований та безпечний.

Завдяки проникаючим властивостям ультразвуку можна дезактивувати устаткування зі складною конфігурацією. Це в рази збільшує коефіцієнт дезактивації, економить час та мінімізує вплив іонізуючого випромінювання на персонал. Також ультразвук не впливає на структуру металу.

До кінця поточного року ультразвукову установку планують ввести у дослідну експлуатацію.

 

Станом на 29.05.2020 - 13:09

Виробничі показники
Енергоблок №1 601 МВт
Енергоблок №2 925 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 605 МВт
Сумарне навантаження 2131 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 20.3
Вітер ПдПдЗ
Швидкість вітру 3 м/с
Відносна вологість 59 %
Атмосферний тиск 754 мм рт.ст.