Представники ВАО АЕС проводять на Запорізькій АЕС навчальний семінар

На Запорізькій АЕС за участю представників Всесвітньої асоціації операторів АЕС розпочався триденний навчальний семінар на тему: «Методологія проведення партнерських перевірок ВАО АЕС» в рамках підготовки до партнерської перевірки ВАО АЕС. Делегація працює на чолі з директором Московського центра Всесвітньої асоціації операторів АЕС Василем Аксьоновим.

У вітальному слові генеральний директор ВП ЗАЕС Петро Котін підкреслив, що для нашої станції навчальний семінар дуже важливий з точки зору підготовки експертів від Запорізької АЕС.

«Завдяки навчанню в подальшому наші експерти зможуть брати участь в місіях партнерських перевірок на інших АЕС. Ми покладаємо великі надії на результати даного семінару. Це і підготовка нашої команди, і підвищення рівня наших експертів, і отримання міжнародного досвіду», – зазначив генеральний директор Петро Котін. Звертаючись до учасників семінару від Запорізької АЕС, генеральний директор побажав їм по максимуму отримати інформацію від досвідчених експертів ВАО АЕС.

Директор Московського центра Всесвітньої асоціації операторів АЕС Василь Аксьонов надав інформацію щодо структури семінару, задач та цілей його проведення і зазначив, що це перший його візит на Запорізьку АЕС. Для більш детального знайомства з найбільшою атомною станцією Європи директор ВАО АЕС-МЦ відвідає тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу, майданчик сховища відпрацьованого ядерного палива, комплекс з переробки РАВ.

Під час семінару учасники обговорять питання методології проведення партнерських перевірок, підготовки до перевірки, конфіденційності, досконалості виробничої діяльності, спостережень і інтерв’ю. Крім теоретичної підготовки учасників семінару очікують і практичні заняття.

Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності атомних станцій. Асоціація створена в 1989 році. Її члени входять до чотирьох регіональних центрів – Атлантського, Паризького, Московського і Токійського.

 

Станом на 29.01.2022 - 14:31

Виробничі показники
Енергоблок №1 643 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1033 МВт
Енергоблок №4 1019 МВт
Енергоблок №5 1029 МВт
Енергоблок №6 1044 МВт
Сумарне навантаження 5792 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.9
Вітер З
Швидкість вітру 5 м/с
Відносна вологість 86 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.