Фахівець Запорізької АЕС виграв творчий конкурс МАГАТЕ

Інженер цеху теплової автоматики та вимірювань Запорізької АЕС Євген Калініченко здобув перемогу в Міжнародних змаганнях МАГАТЕ на написання кращого есе на тему фізичної ядерної безпеки. Його творча робота має назву «Поява технологічних загроз, а також можливостей в галузі фізичної ядерної безпеки в цифровому столітті».

«Моя тема висвітлює потенційні загрози для фізичної ядерної безпеки від кібератак і безпілотних літальних апаратів. У своєму есе я розглядав варіанти протидії таким загрозам, а також можливості технологій штучного інтелекту та безпілотних систем для зміцнення фізичної безпеки ядерних установок і матеріалів», - розповів Євген Калініченко.

Він також зауважив, що його роботою зацікавилися в МАГАТЕ, вона буде включена в протокол конференції ICONS 2020 і підсумкові результати конференції будуть використані при розробці плану МАГАТЕ з ядерної безпеки на 2022-2025 роки.

Вручення сертифікатів переможцям відбулось в рамках конференції МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки: «Фізична ядерна безпека: підтримка та активізація зусиль» ICONS 2020, що проходив у Відні (Австрія).

Мета конференції полягає у зміцненні глобального режиму з фізичної ядерної безпеки, а також міжнародного співробітництва за цим напрямом. Така конференція відбувається раз у 4 роки та є важливим заходом у сфері фізичної ядерної безпеки на майданчику Міжнародного агентства з атомної енергії.

 

Станом на 25.01.2022 - 13:21

Виробничі показники
Енергоблок №1 637 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1029 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1031 МВт
Енергоблок №6 1045 МВт
Сумарне навантаження 4766 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.1 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.4
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 1.6 м/с
Відносна вологість 76 %
Атмосферний тиск 764 мм рт.ст.