Інженерній службі енергоремонтного підрозділу Запорізької АЕС - 25 років

Інженерна служба енергоремонтного підрозділу (ЕРП) була створена 1 лютого 1995 року.  За свою 25-річну історію служба зробила вагомий внесок в розробку та організацію впровадження технологічної документації, яка забезпечує якісне і безпечне проведення робіт, пов’язаних з ремонтом обладнання реакторного та турбінного відділень.

«Завдання нашої служби - забезпечення ЕРП виробничою, нормативною та ремонтною документацією, розробка проєктів, облік і зберігання документації, організація роботи по формуванню, реєстрації, актуалізації та збереженню фонду документації енергоремонтного підрозділу», - підкреслив Олександр Макаревич, головний технолог, керівник інженерної служби ЕРП.

Підрозділ вирішує великий спектр виробничих завдань. Вони включають в себе розробку і комплектацію робочих місць програмами, процедурами, технологічними процесами та іншими документами, необхідними для виконання ремонту обладнання. Це також аналіз внутрішнього і зовнішнього досвіду експлуатації, розробка коригуючих запобіжних заходів.  Також тут вирішують питання з контролю дотримання умов отриманих дозволів, з оформлення звітної документації на виконані ЕРП роботи, пов'язані з ремонтом, монтажем, реконструкцією й модернізацією устаткування і трубопроводів, з розробки технічних рішень на усунення дефектів.

Фахівці служби  у складі робочої групи за напрямком «Технічне обслуговування та ремонт» беруть активну участь у місіях підтримки й партнерських перевірках ВАО АЕС та у підготовці до місії OSART. І потім – у реалізації заходів, що намітили за результатами цих перевірок.

До складу інженерної служби ЕРП входить лабораторія вібраційного контролю та діагностики. За минулі роки працівники лабораторії виконали безліч складних і відповідальних робіт на основному і допоміжному обладнанні, половина якого належить системам безпеки. Фахівці лабораторії освоїли багато специфічних робот. Наприклад, оптичне центрування проточної частини турбіни за допомогою геодезичних приладів, геодезичну зйомку кранових шляхів, геодезичний супровід монтажу перевантажувальної машини.

«Сьогодні наші фахівці намагаються визначити несправності ще на ранній стадії та відслідковують процес їх розвитку. Ми, немов лікарі, стежимо за станом устаткування, даємо рекомендації з профілактики й лікування захворювань», - розповів начальник лабораторії Ігор Ковальов.

За успішними результатами стоїть важка наполеглива праця кожного працівника служби, який зробив свій власний внесок в її становлення та розвиток.

 

Станом на 26.01.2022 - 21:33

Виробничі показники
Енергоблок №1 643 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1032 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1027 МВт
Енергоблок №6 1050 МВт
Сумарне навантаження 4777 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.06 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.7
Вітер ПдПдЗ
Швидкість вітру 1.1 м/с
Відносна вологість 95 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.