Місія підтримки ВАО АЕС на Запорізькій АЕС завершена

На Запорізькій АЕС пройшла місія підтримки ВАО АЕС на тему «Використання ризик-інформованих підходів (ризик-моніторингу) для оптимізації технічного обслуговування та ремонту при роботі енергоблока на потужності».

Цей проєкт реалізується на енергоблоці №2 за міжнародної технічної допомоги Уряду США. Головна мета - збільшення коефіцієнта використання встановленої потужності шляхом проведення ремонту систем, важливих для безпеки, під час роботи блока на потужності і скорочення тривалості планово-попереджувальних ремонтів без зниження рівня безпеки.

Місія підтримки ВАО АЕС стала важливим кроком на шляху реалізації проєкту. Експерти ВАО АЕС поділились своїм досвідом стосовно ризик-моніторингу, були обговорені загальні підходи, розглянуті окремі процедури.

«Я вдячний всім, хто брав участь в обговоренні питань, за вашу активність, це дуже допомогло експертам зрозуміти глибину проблемних областей. Хочу подякувати за гостинний прийом, за відкритість у спілкуванні. Бажаємо, щоб ви були передовою станцією в цій сфері, - зазначив експерт ВАО АЕС Олег Семененко. - Матеріали експертів, а це 28 процедур, передані, і тепер вам потрібно все це осмислити і взяти для використання все найкраще з цих процедур».

«Хочу подякувати експертам, нашим партнерам, за той неоціненний практичний досвід, який ми отримали. Було дуже багато цікавої інформації, ми отримали напрямок діяльності в розробці процедур, в подальшому визначимо взаємодію з Регулятором для отримання практичного результату», - подякував експертам головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін.

На заключному засіданні експерти запропонували декілька рекомендацій: провести аналіз отриманих процедур та за його результатами розробити свої, використовувати електронний журнал реєстрації, визначити процедуру та періодичність оновлення ризик-монітора для підтримки його моделі в актуальному стані.

Станом на 11.07.2020 - 10:33

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 675 МВт
Енергоблок №3 866 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 978 МВт
Сумарне навантаження 2519 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 27.5
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.2 м/с
Відносна вологість 33 %
Атмосферний тиск 763 мм рт.ст.