Триває дослідна експлуатація енергоблока №2 Запорізької АЕС на 101,5% потужності

Енергоблок №2 ВП ЗАЕС - один з трьох «пілотних» блоків серії В-320 в Україні (разом з №4 ВП РАЕС і №1 ВП ХАЕС), на яких реалізується підвищення потужності до 101,5% номінальної.

Модифікація спрямована на збільшення виробництва електроенергії. Це можливо за рахунок підвищення точності визначення теплової потужності реактора і точності її підтримки при збереженні основних проєктних рішень.

Розробка відповідної документації на Запорізькій АЕС розпочалася ще у 2018 році. У вересні 2019 року розпочалась дослідна експлуатація, а з 11 грудня минулого року енергоблок №2 вже працював на 101,5% потужності.

«З технічного боку блок був до цього готовий ще у 2018 році. Але окрім модернізації обладнання багато роботи полягало в оформленні та затвердженні низки необхідних документів. Після їх узгодження та держекспертизи було оформлене технічне рішення про введення модифікації в дослідну експлуатацію», - розповів головний технолог ВП ЗАЕС Андрій Ганенко.

«Дослідна експлуатація зараз триває, попереду підготовка та узгодження необхідних документів, включаючи технічне рішення про введення в промислову експлуатацію. Після цього модифікація на енергоблоці №2 буде повністю впроваджена, і можна буде поширювати її на інші блоки», - пояснив заступник головного технолога ВП ЗАЕС Олексій Богомолов.

Поширення модифікації на інші блоки станції при сприятливих умовах можна реалізувати впродовж року. Зараз це дуже важливо, адже збільшення встановленої потужності АЕС є вагомим внеском в загальне виробництво електроенергії в Україні.

Станом на 09.08.2020 - 18:12

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 677 МВт
Енергоблок №3 982 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 983 МВт
Сумарне навантаження 2642 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 29.8
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 4 м/с
Відносна вологість 30 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.