На Запорізькій АЕС розпочалась місія підтримки ВАО АЕС

20-24 січня 2020 року на Запорізькій АЕС проходить місія підтримки ВАО АЕС на тему «Використання ризик-інформованих підходів (ризик-моніторингу) для оптимізації технічного обслуговування та ремонту при роботі енергоблока на потужності».

На відкритті зустрічі відбулося представлення експертів ВАО АЕС, були озвучені цілі і завдання місії та проблемні питання, які належить вирішити.

«Шановні колеги, хочу привітати вас і подякувати за візит. Цей проект на Запорізькій АЕС знаходиться на завершальній стадії, в найближчий планово-попереджувальний ремонт на енергоблоці №2 ми плануємо використовувати ризик-інформовані підходи при організації ремонту систем безпеки, - виступив зі вступним словом головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін. - У нас великі очікування від реалізації цього проекту і в частині оптимізації ремонтів і з підвищення безпеки працюючих блоків. Ще раз хочу подякувати вам за візит, за вашу допомогу в реалізації цього проекту, для нас це дуже важливо».

«Дана тема актуальна не лише для Запорізької АЕС. Щоб знайти фахівців в цій області, мені знадобилося докласти максимум зусиль і завдяки Атлантському і Паризькому центрам ВАО АЕС тут знаходяться найкращі фахівці, - зазначив експерт ВАО АЕС Олег Семененко. - Основна мета нашої місії - використовуючи досвід інших станцій і організацій, дати вам позитивну світову практику, все найкраще, для використання у вашій роботі. Я закликаю бути відкритими, задавати всі питання, що цікавлять».

Протягом проведення місії підтримки експерти ВАО АЕС представлять презентації, обміняються досвідом з фахівцями ВП ЗАЕС, опрацюють документи. В кінці місії експерти сформулюють рекомендації для подальшого вдосконалення в даній області.

Протягом місяця після проведення місії підтримки, станції офіційно буде направлений заключний звіт.

Станом на 24.09.2020 - 23:08

Виробничі показники
Енергоблок №1 918 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1000 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 997 МВт
Сумарне навантаження 2915 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.06 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 19.1
Вітер СПнС
Швидкість вітру 1.1 м/с
Відносна вологість 62 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.