На Запорізькій АЕС завершилися місія підтримки МАГАТЕ

На Запорізькій АЕС з метою підтримки станції до місії OSART протягом трьох днів працював старший фахівець з ядерної безпеки МАГАТЕ Фумін Цзян за напрямом «Лідерство та управління з метою забезпечення безпеки». На заключній нараді фахівці станції і експерт МАГАТЕ обговорили результати місії підтримки і намітили подальші плани з підготовки до місії OSART.

«За моїми спостереженнями персонал АЕС дуже професійний, відкритий. Приміщення, в яких міститься обладнання, знаходяться в хорошому стані. Ведення господарства і чистота – все на належному рівні», – відмітив Фумін Цзян.

Під час місії на Запорізькій АЕС старший фахівець з ядерної безпеки МАГАТЕ провів спостереження за діями оперативного та ремонтного персоналу, спостерігав за проведенням інструктажу та нарад на блочному щиті управління і в машинному залі енергоблоку №4 при виконанні робіт на місцях. Під час відвідування контрольованої зони блоків №2 та №6 спостерігав за виконанням робіт персоналом. Також він провів інтерв’ю з фахівцями різного рівня і брифінг з координатором від Запорізької АЕС. За результатами роботи на ЗАЕС експерт МАГАТЕ визначив три області для покращення.

«Проведення місії – ще один крок у напрямку підготовки Запорізької АЕС до майбутньої місії OSART в 2021 році. На сьогоднішній день у нас є звіт з трьома рекомендаціями. І протягом року нам необхідно привести всі напрямки нашої діяльності до вимог МАГАТЕ. Я вдячний вам за вашу відкритість в проведені місії на нашій станції», – зауважив генеральний директор Запорізької АЕС Петро Котін.

Представник МАГАТЕ також подякував усім учасникам місії за допомогу і побажав  успіху в подальшій безпечній експлуатації станції. «Я задоволений своїм візитом і хочу сказати, що без вашої співпраці і без вашої допомоги я не зміг би отримати всю інформацію і скласти для вас звіт. Сподіваюся, що всі рекомендації та пропозиції, які я підготував, допоможуть удосконалити вашу експлуатаційну безпеку», – підкреслив Фумін Цзян.

 

Станом на 17.01.2021 - 22:54

Виробничі показники
Енергоблок №1 646 МВт
Енергоблок №2 1026 МВт
Енергоблок №3 1022 МВт
Енергоблок №4 1006 МВт
Енергоблок №5 1009 МВт
Енергоблок №6 1027 МВт
Сумарне навантаження 5736 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -13.4
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 3.6 м/с
Відносна вологість 73 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.