Профілакторію ЗАЕС – 30 років

8 січня святкує 30-річний ювілей санаторій-профілакторій Запорізької АЕС – сучасний лікувально-оздоровчий центр з унікальними можливостями. За роки роботи він став кращим об'єктом соціальної інфраструктури Запорізької атомної електростанції, виконуючи всі поставлені перед ним завдання, основне з яких – реабілітація і оздоровлення персоналу.  

Протягом календарного року профілакторій приймає близько двох тисяч відпочиваючих. Переважна більшість – це працівники ЗАЕС, які залюбки користуються можливістю пройти курс оздоровчих й лікувальних процедур.

В санаторії-профілакторії також можна зробити діагностику, отримати консультацію терапевта, лікарів вузької спеціалізації. Тут чудовий басейн, тренажерний зал, вуличні спортивні майданчики та корти.

У 2020 році санаторій-профілакторій ЗАЕС вже вкотре буде проходити чергову акредитацію, аби підтвердити професійний рівень та відповідність всім існуючим в Україні вимогам, а віднедавна – і міжнародним. «Це досить клопітка робота, яка пов’язана не лише з підготовкою звітних документів – розповідає головна лікарка санаторію-профілакторію Ірина Зубарєва. – До нас також приїде спеціальна комісія, яка тут – на місці, перевірятиме на відповідність наказам Міністерства охорони здоров’я лікувальний заклад, лабораторії, столову, спальні корпуси тощо. Вони дивляться не тільки оснащення, медичну базу, а й оцінюють багато інших нюансів.  По великому рахунку акредитація – це підтвердження певного статусу нашого закладу. І ми пишаємося тим, що завжди ця оцінка була високою. Сподіваємося, що і цього разу вона залишиться такою».

Попереду – оновлення  матеріально-технічної бази профілакторію. В планах – капітальний ремонт в спальних корпусах. Крім того, є потреба оновити і медичне обладнання. Така робота потроху ведеться, частина обладнання вже надійшла. Це, наприклад, новий спірограф (пристрій для визначення функції дихання). Окрема гордість  – новий імуноферментний аналізатор для лабораторії, що дозволить розширити спектр біохімічних показників аналізу крові.

Також нещодавно поповнився новим інвентарем і тренажерний зал профілакторію. Інструктори майстерно вдосконалюють вже наявне обладнання. А найближчим часом тут планується відкрити окрему групу реабілітації для людей з проблемами опорно-рухового апарату.

Профілакторій ЗАЕС – яскравий приклад наполегливості і послідовності у вирішенні питань соціальної політики, котрій керівництво Запорізької АЕС приділяє величезну увагу.

 

Станом на 26.01.2022 - 23:13

Виробничі показники
Енергоблок №1 647 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1031 МВт
Енергоблок №4 260.2 МВт
Енергоблок №5 1027 МВт
Енергоблок №6 1048 МВт
Сумарне навантаження 5037.2 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.11 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.2
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 1.8 м/с
Відносна вологість 93 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.