На енергоблоці №3 Запорізької АЕС розпочато плановий капітальний ремонт

20 грудня енергоблок №3 Запорізької АЕС було відключено від мережі і виведено в капітальний планово-попереджувальний ремонт. Тривалість ремонту складе 136 діб і триватиме до 3 травня 2020 року.

В період ремонту заплановано виконати наступні основні регламентні роботи:  капітальний ремонт реакторної установки з повним вивантаженням активної зони реактора і контролем корпусу реактора системою RPV-1000; парогенератора №3; головного циркуляційного насоса №2; електродвигуна головного циркуляційного насоса №2; компенсатора тиску; бака запасу розчину борної кислоти; теплообмінника розхолоджування басейну витримки; циркуляційного насоса; підігрівачів мережевої води; технологічно взаємозалежного обладнання – турбогенератор – збудник – вимикач – струмопровід і поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора №3.

Також буде виконано середній ремонт турбіни парової з розкриттям циліндрів високого тиску; поточний ремонт мережних насосів; тепломеханічного обладнання резервної дизельної електростанції – 1,2,3; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

48 відпрацьованих тепловиділяючих збірок будуть відправлені на зберігання в сухе сховище відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС.

Серед надрегламентних робіт заплановано виконати заміну ротора генератора; модернізацію машини перевантажувальної та заміну системи керування; впровадження sipping-методу контролю герметичності оболонки робочої штанги машини перевантажувальної; інспекцію тепловиділяючих збірок виробництва компанії Westinghouse, що експлуатуються в складі активної зони.

Пріоритетом для колективу Запорізької АЕС є безпечна експлуатація, якісне проведення ремонтів, культура безпеки, надійне виробництво електричної і теплової енергії, технологічна дисципліна. Станція працює з чітким дотриманням вимог українських і міжнародних правил, норм і стандартів з ядерної, радіаційної та екологічної безпеки.

 

Станом на 10.08.2020 - 08:48

Виробничі показники
Енергоблок №1 166.3 МВт
Енергоблок №2 677 МВт
Енергоблок №3 991 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 980 МВт
Сумарне навантаження 2814.3 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 25.3
Вітер ПнС
Швидкість вітру 2.8 м/с
Відносна вологість 48 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.