Впровадження палива Westinghouse на ЗАЕС: енергоблок № 5 завантажений повністю

Під час ремонтної кампанії 2019 року активну зону енергоблоку № 5 ЗАЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse. Ще три блоки ЗАЕС – перший, третій та четвертий – мають зараз змішане завантаження. Таким чином на сьогодні в активній зоні енергоблоків ЗАЕС знаходиться наступна кількість ТВЗ-WR: 163 – на п’ятому, по 84 (тобто половина) – на третьому та четвертому і вже 126 – на першому (який зараз знаходиться у планово-попереджувальному ремонті).

«Використовуючи різні джерела постачання палива, ми в першу чергу забезпечуємо енергетичну безпеку України. Щодо надійності альтернативного палива, то ТВЗ-WR демонструють хороші результати з механічної стабільності», – підкреслює заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ЗАЕС Олександр Ігнатченко.  

До переваг цього палива відносять на Запорізькій АЕС і відсутність проєктних обмежень стосовно циклів зміни потужності. Тобто таке паливо більш гнучке для використання в маневрових режимах. На блоках з паливом Westinghouse планується впроваджувати підвищення рівня потужності на 1,5%.  

Але першочергове завдання: перевести використання палива Westinghouse у промислову експлуатацію на визначених енергоблоках ЗАЕС. У 2020 році це відбудеться на блоці № 5. Також у наступному році очікується повне завантаження ТВЗ-WR активної зони енергоблоку № 1, у 2021 році – енергоблоків № 3, 4. Через рік після цього, за умови успішної дослідної експлуатації, використання альтернативного палива перейде у промислове.    

Наступний крок після переведення у промислову експлуатацію палива Westinghouse на блоках ЗАЕС – сумісна робота з постачальником, спрямована на вдосконалення економічних характеристик, розрахунок більш тривалих завантажень, які можна продовжити ще на 20-40 ефективних діб.

В перспективі також впровадження паливних кампаній зі збільшеною тривалістю, за рахунок чого станція отримає більш високий коефіцієнт використання встановленої потужності.

Отже, виконана українськими атомниками робота щодо експлуатації змішаних завантажень, модернізації програмних засобів і обладнання, спрямована на успішне введення ядерного палива Westinghouse в промислову експлуатацію. Це вагомий внесок в енергетичну безпеку нашої держави.

 

Станом на 25.10.2021 - 22:14

Виробничі показники
Енергоблок №1 975 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1012 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1020 МВт
Енергоблок №6 1029 МВт
Сумарне навантаження 4036 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 3.7
Вітер Пн
Швидкість вітру 1.6 м/с
Відносна вологість 66 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.