Фахівці Запорізької АЕС переймали досвід користувачів RiskWatcher

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь в міжнародній конференції користувачів RiskWatcher, що пройшла у Лондоні. На ній обмінювались досвідом представники країн-користувачів цього програмного забезпечення, зокрема Японії, Франції, Словаччини, Угорщини, США, Великобританії.

На Запорізькій АЕС реалізується проект з оптимізації технічного обслуговування та ремонту систем для енергоблока №2. Мета проекту - виконання ремонту обладнання при роботі енергоблока на потужності.

Інструментом для обґрунтування безпеки при проведенні такого ремонту є програмне забезпечення RiskWatcher. Воно дозволяє виконувати безперервну оцінку та контроль зміни кількісних критеріїв безпеки енергоблока.

В реальному часі ця програма оцінює поточну конфігурацію енергоблока, з урахуванням стану обладнання систем (в ремонті чи на технічному обслуговуванні), та визначає час, протягом якого дана конфігурація може бути застосована.

«Нас цікавив широкий спектр питань: подальші плани розробника з розвитку програмного забезпечення, реалізація автоматичного введення даних у програму, кібербезпека. Крім того, було дуже корисним побачити результати саме практичного досвіду застосування RiskWatcher при експлуатації енергоблока», - розповів провідний інженер відділу імовірнісних оцінок служби аналізу безпеки ВП ЗАЕС Євгеній Пранцкевічус.

Наразі фахівці Запорізької АЕС активно працюють над налаштуванням моделі для встановлення Risk Watcher на енергоблоці №2. Початок дослідної експлуатації запланований на 2020 рік.

Станом на 09.08.2020 - 17:40

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 678 МВт
Енергоблок №3 980 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 981 МВт
Сумарне навантаження 2639 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 29.6
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 3.4 м/с
Відносна вологість 31 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.