На ЗАЕС підведено підсумки конкурсу доповідей

У конкурсі доповідей на тему: «Культура безпеки АЕС, проблеми та шляхи вирішення» взяли участь вісім фахівців з різних підрозділів Запорізької АЕС. Незважаючи на складну тему, рівень робіт був високий, адже й матеріал цікавий.

Цього року переможцями стали ті, хто зумів найбільше наблизитися до високих стандартів. Перше місце посів провідний інженер відділу досвіду експлуатації Ігор Великий з доповіддю на тему: «Аналіз малозначущих подій в підвищенні профілактики порушень». В своїй роботі доповідач навів приклади, як саме  аналіз малозначущих подій може стати інструментом щодо підвищення ефективності профілактики порушень в роботі устаткування та в діяльності персоналу Запорізької АЕС.

Друге місце посіла електрослюсар цеху теплової автоматики та вимірювань Карина Победря з докладом  «Прихильність культурі безпеки на індивідуальному рівні, принцип STAR». В  своїй роботі  вона зазначила, що культура безпеки ні що інше, як сплав цінностей, стандартів, моральних норм і норм поведінки. Усе це спрямовано на підвищення самодисципліни заради безпеки.

Третє місце посів інженер-технолог цеху дезактивації Михайло Боренков. В доповіді за темою «Інструменти просування культури безпеки» доповідач вивів модель вдосконалення в області безпеки. В ній працедавець і співробітники спільно досягають позитивних результатів. Цьому сприяють кращі рішення для виправлення окремих помилок.

Конкурсна комісія оцінювала доповіді за 10-бальною шкалою. Враховували відповідність роботи тематичному напрямку, її актуальність, новизну, значущість, аргументованість, чіткість та логічність викладу матеріалу, вільне володіння темою, оформлення презентації тощо.

«Всі доповіді були цікавими, відповідали критеріям і можуть заслуговувати самої високої оцінки. Більш того, мають право претендувати на участь в Міжнародній конференції з культури безпеки, яка відбудеться в березні 2021 року», – зазначив голова комісії, заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Олександр Ігнатченко.

Щорічний конкурс доповідей на тему впровадження культури безпеки у повсякденне життя станції – один із заходів, спрямованих на вдосконалення  як самого поняття, так  його  правильного сприйняття усіма працівниками атомної станції. До того ж ця тема потребує постійного розвитку.

 

 

Станом на 17.10.2021 - 11:53

Виробничі показники
Енергоблок №1 968 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1006 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1014 МВт
Енергоблок №6 1020 МВт
Сумарне навантаження 4008 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 14.5
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 2 м/с
Відносна вологість 57 %
Атмосферний тиск 760 мм рт.ст.