Продовжується реалізація нового проєкту з оптимізації технічного обслуговування та ремонту обладнання

На Запорізькій АЕС побувала делегація у складі представників Міністерства енергетики США, Аргонської Національної лабораторії (США) та НТ-Інжиніринг (Україна).

Метою візиту було обговорення питань щодо реалізації проєкту з оптимізації технічного обслуговування та ремонту обладнання енергоблока – за рахунок впровадження ризик-інформованого підходу для управління конфігурацією АЕС.

Робота над цим проєктом ведеться з 2017 року, і Запорізька АЕС стане першою в Україні в його реалізації. Пілотним обрано енергоблок №2.

На нараді директор Запорізької АЕС Петро Котін представив гостям фахівців, які мають безпосереднє відношення до цієї праці. Вони надали повну інформацію про стан справ щодо проєкту, який реалізується у встановлені графіком терміни.

Другим питанням стало обговорення ще одного проєкту – з надання допомоги у рамках аналізу безпеки щодо зберігання  відпрацьованого ядерного палива на ССВЯП.

Представник Міністерства енергетики США, керівник програми для України Даміан Пеко запевнив, що питання безпеки – найголовніші в ядерній промисловості і є пріоритетними у впровадженні будь-яких проєктів. Вони не суперечать можливості безпечного виконання ремонту частини обладнання під час експлуатації енергоблока, що у свою чергу дозволить скоротити терміни планово-попереджувальних ремонтів та збільшити річний виробіток електроенергії.  На енергоблоках США такий економічний підхід щодо експлуатації успішно реалізується з 1970 року.

Під час візиту делегація відвідала навчально-тренувальний центр та енергоблок №2 ЗАЕС.

 

 

Станом на 14.12.2019 - 02:04

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 1028 МВт
Енергоблок №3 732 МВт
Енергоблок №4 1016 МВт
Енергоблок №5 902 МВт
Енергоблок №6 841 МВт
Сумарне навантаження 4519 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.1 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.5
Вітер С
Швидкість вітру 4 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 753 мм рт.ст.