Модернізований конденсатор на другому енергоблоці Запорізької АЕС працює без зауважень

На енергоблоках Запорізької АЕС продовжується модернізація конденсаторів турбіни. Нещодавно заміна старого обладнання відбулася на енергоблоці №2 - під час планового ремонту було виконано колосальну роботу зі встановлення нового конденсатора блочно-модульного виконання виробництва АТ «Турбоатом».

«Чергова модернізація конденсатора на другому енергоблоці пройшла успішно. Енергоблок був підключений до мережі після планово-попереджувального ремонту, і той факт, що він зараз працює без зауважень, говорить про те, що якість проведених монтажних і ремонтних робіт була на належному рівні», - розповів керівник служби головного фахівця з турбін Дмитро Самокіш.

Зараз конденсатор введено у дослідну експлуатацію і вже видно переваги в порівнянні з попереднім. В першу чергу - через збільшення показників виробництва електроенергії. Також нове обладнання відмінно працює на третьому та четвертому енергоблоках.

На черзі заміна конденсатора на п’ятому енергоблоці Запорізької АЕС, який виходить в планово-попереджувальний ремонт у квітні 2020 року.

Модернізацією конденсаторів співробітництво Запорізької АЕС з АТ «Турбоатом» не обмежується. В планах на наступний рік - модернізація циліндра високого тиску на другому енергоблоці, за рахунок якої очікується додатковий приріст потужності. Надалі модернізація циліндрів високого тиску планується і на інших блоках станції.

 

Станом на 09.08.2020 - 17:16

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 676 МВт
Енергоблок №3 982 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 984 МВт
Сумарне навантаження 2642 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 29.9
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 3.4 м/с
Відносна вологість 29 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.