Машини, що забезпечують комфортні умови, теж потребують уваги

Пароежекторні машини були винайдені досить давно, але завдяки простому й надійному принципу експлуатації, актуальні й зараз. Звичайно, основне навантаження це обладнання несе влітку.

На початку експлуатації ВП ЗАЕС пароежекторні машини використовувались при підвищенні середньодобової температури повітря більше 8 градусів. Але після оснащення енергоблоків сучасним, чутливим до температурного режиму обладнанням, досвід показав доцільність постійної експлуатації. Коли енергоблоки несуть навантаження - дві машини в роботі, одна в резерві.

Обладнання досить надійне в експлуатації, проте воно також потребує модернізації - підвищення ефективності використання з урахуванням досвіду експлуатації та вимог часу.

«Сезон ми відпрацювали без зауважень, обладнання використовувалося у штатному режимі, що є показником надійної експлуатації. Більше того, за весь спекотний період не було жодного чергового виїзду за викликом. Модернізація обладнання, підвищені вимоги до очищення води дають свої позитивні результати. А наше головне завдання - швидко і якісно виконати ремонт, адже пароежекторні машини забезпечують комфортні умови для роботи персоналу та підтримують оптимальний температурний режим для специфічного обладнання», - розповів старший майстер дільниці з ремонту та обслуговування пароежекторних машин оперативно-ремонтної служби енергоремонтного підрозділу Запорізької АЕС Олексій Береговий.

Станом на 13.11.2019 - 11:55

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 1015 МВт
Енергоблок №3 1006 МВт
Енергоблок №4 1008 МВт
Енергоблок №5 993 МВт
Енергоблок №6 1017 МВт
Сумарне навантаження 5039 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 9.3
Вітер С
Швидкість вітру 3.5 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 766 мм рт.ст.