Фахівці з ВП ХАЕС проходять навчання в центрі підготовки ремонтного персоналу Запорізької АЕС

В центрі підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру ВП ЗАЕС проходять навчання працівники Хмельницької АЕС. Це слюсарі з ремонту, вони навчаються за напрямом ущільнення фланців температурного контролю реактора.

Виконуючи таку роботу, не можна допускати помилок. А в реакторному відділенні діючого енергоблока не потренуєшся.

На Запорізькій АЕС цим займаються фахівці енергоремонтного підрозділу, а от на Хмельницькій - цеху теплової автоматики та вимірювань. Процес проведення деяких маніпуляцій відрізняється, але основні етапи проведення робіт - однакові.

Головне, для тих, хто навчається - можливість на реальному обладнанні, не кваплячись, відпрацювати алгоритм дій, що важливо, навіть тих, з якими ще не стикалися.

«Тут ми даємо працівникам можливість повністю розібрати будь-який вузол, потренуватися зібрати, провести ревізію. Все в комфортних умовах, без впливу якихось шкідливих факторів», - розповів провідний інструктор центру підготовки ремонтного персоналу Роман Безвершенко.

На практичних заняттях обов’язково присутні не лише інструктори, а й слюсарі з величезним досвідом, які працювали ще на монтажі реакторів. Тепер їх запросили ділитися знаннями, і вони демонструють конкретні операції, вказують на нюанси.

Програма навчання складається заздалегідь. Станції самі обирають, за якими напрямами навчати персонал або підвищувати кваліфікацію.

А центр підготовки ремонтного персоналу Запорізької АЕС має і обладнання і досвідчених інструкторів для проведення навчання за будь-яким напрямом.

Станом на 06.04.2020 - 18:01

Виробничі показники
Енергоблок №1 985 МВт
Енергоблок №2 771 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 914 МВт
Енергоблок №5 770 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 3440 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 14.2
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 3.7 м/с
Відносна вологість 18 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.