Фахівець Запорізької АЕС вивчала досвід з організації водно-хімічного режиму на АЕС «Козлодуй»

Заступник керівника з експлуатації водно-радіохімічної лабораторії Запорізької атомної електростанції Світлана Ясенєва відвідала АЕС «Козлодуй» в Болгарії з метою вивчення досвіду з організації водно-хімічного режиму другого контуру та системи технічного водопостачання. До складу делегації також увійшли представники водно-радіохімічних лабораторій інших АЕС України.

«Для хіміків нашої атомної станції в рамках продовження терміну експлуатації енергоблоків особливо важлива інформація щодо впровадження системи комплексної оцінки хімічного показника. Цей показник включає контроль ефективності оперативного управління водно-хімічним режимом першого і другого контурів і  має вплив на ресурс основного технологічного обладнання. В експлуатації АЕС «Козлодуй» знаходяться енергоблоки ВВЕР-1000, тому обмін досвідом з цих питань для нашої станції надзвичайно цінний», –  підкреслила Світлана Ясенєва.

Після візиту до болгарської АЕС у своєму звіті Світлана Ясенєва виклала детальну інформацію з організації управління водно-хімічним режимом на АЕС «Козлодуй» і систему комплексного хімічного показника. Також вона розповіла, що система показників самооцінки ефективності управління АЕС «Козлодуй» складається з 86 показників виробництва й керівники всіх рівнів можуть користуватися її результатами для визначення коригувальних заходів та усунення проблем в конкретних процесах діяльності.

«Така організація систематичної самооцінки дозволяє вчасно зафіксувати всі негативні тенденції у керуванні водно-хімічним режимом і стані устаткування, а також вжити заходи до виникнення певних проблем. Регулярне обговорення результатів самооцінки на технічній раді залучає до вирішення таких питань всіх технічних фахівців станції і створює умови для роботи єдиною командою на досягнення позитивних результатів. Високий статус технічної наради забезпечує контроль на рівні керівництва й гарантує виконання розроблених заходів» – зазначила першим пунктом в своїх пропозиціях та рекомендаціях Світлана Ясенєва.

 

Станом на 17.01.2020 - 15:36

Виробничі показники
Енергоблок №1 990 МВт
Енергоблок №2 1027 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 1022 МВт
Енергоблок №5 1011 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 4050 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.06 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.2
Вітер Пн
Швидкість вітру 3.8 м/с
Відносна вологість 91 %
Атмосферний тиск 770 мм рт.ст.