На Запорізькій АЕС впроваджується проект переведення обладнання на ремонт за технічним станом

На Запорізькій АЕС впроваджується проект переведення обладнання станції на ремонт за технічним станом (РТС). Це ремонт, обсяг і початок якого визначається за результатами контролю технічного стану, що в свою чергу виконується з періодичністю, встановленою нормативними документами. Доцільність такої концепції ремонту була свого часу рекомендована МАГАТЕ – і в цьому напрямку вже зроблені певні кроки, які дали видимі результати.

Такі підходи до ремонтних кампаній вже давно широко використовуються на зарубіжних АЕС, а також в інших високотехнологічних галузях промисловості. Можливість виконувати ремонт за технічним станом  передбачена і в діючих нормативних документах НАЕК «Енергоатом». Тому з метою оптимізації планово-попереджувальних ремонтів обладнання на АЕС України Компанією НАЕК «Енергоатом» було вирішено поступово впроваджувати ремонт за  реальним технічним станом.

У березні цього року в Києві, за ініціативою ВП «Атомремонтсервіс» та Дирекції з ремонту було проведено нараду, присвячену переведенню обладнання атомних станцій України на ремонт за технічним станом. На засіданні було представлено позитивний досвід реалізації РТС стосовно обладнання 4-го класу на Рівненській АЕС і Южно-Українській АЕС, на яких свого часу стартували відповідні пілотні проекти.

На підсумках проведеної наради були окреслені протокольні доручення, за якими на Запорізькій АЕС, згідно з відповідним наказом по станції, сформовано експертну робочу групу. До її складу залучені фахівці з різних підрозділів – власників обладнання, які займаються ремонтом та інжиніринговою підтримкою. І  вже затверджено план поетапного впровадження на станції ремонту за технічним станом.

Далі робочій групі належить підготувати і ввести положення, яке регламентує порядок переходу на ремонт за технічним станом, розробити переліки обладнання та виконати його первинний аналіз критичності.

«Якщо порівнювати ремонт за технічним станом з регламентним, то перший, безумовно, дає низку переваг. І це проявляється не лише в зменшенні матеріальних і трудових ресурсів, а й у підвищенні надійності обладнання за рахунок зменшення необґрунтованого ремонтного впливу і обов'язкових процедур після його проведення, – пояснив реалізацію проекту на Запорізькій АЕС заступник начальника відділу планування та проведення ремонтів Віталій Білой.

Щодо подальших дій, то після формування переліку систем 4-го класу для переведення на ремонт за технічним станом планується таку ж роботу виконати щодо обладнання систем, важливих для безпеки.

 

Станом на 17.01.2020 - 16:00

Виробничі показники
Енергоблок №1 991 МВт
Енергоблок №2 1026 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 1022 МВт
Енергоблок №5 1009 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 4048 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.1
Вітер Пн
Швидкість вітру 3.3 м/с
Відносна вологість 93 %
Атмосферний тиск 770 мм рт.ст.