Хімічне промивання парогенераторів на енергоблоці №5 Запорізької АЕС пройшло успішно

Хімічне промивання необхідне для розчинення й видалення шламу, що накопичився в парогенераторах в процесі експлуатації, щоб покращити теплообмінні характеристики і, як наслідок, продовжити термін їх безпечної експлуатації.

В процесі хімічного промивання з внутрішнього об'єму парогенераторів енергоблока №5 видалена саме та кількість шламу і відкладень, що була отримана при розрахунках і обстеженнях. Це підтверджує вислів, що хімія - точна наука, яка поважає ретельність і глибокий аналіз.

«Відмінною рисою наших фахівців є відданість своїй справі, здатність акумулювати величезний потік інформації, що стосується професійної діяльності, вміння вирішувати складні хімічні завдання, які ставить виробництво. Персонал любить свою роботу і розуміє важливість свого внеску в надійність атомної станції», - зазначила начальник водно-радіохімічної лабораторії Ірина Добровольська.

За час експлуатації Запорізької АЕС було проведене 21 хімічне промивання парогенераторів. ВП ЗАЕС була «пілотною» станцією, де випробовували усі методики, а найоптимальніші з них затверджувалися на галузевому рівні і поширювалися на інші АЕС.

Цього року планується проведення аналогічного хімічного промивання парогенераторів на енергоблоці №6.

Станом на 14.12.2019 - 23:45

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 1029 МВт
Енергоблок №3 741 МВт
Енергоблок №4 1016 МВт
Енергоблок №5 897 МВт
Енергоблок №6 847 МВт
Сумарне навантаження 4530 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 6
Вітер СПдС
Швидкість вітру 1.8 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 755 мм рт.ст.