На першому блоці ЗАЕС успішно реконструйовані системи промислового кондиціонування

На першому енергоблоці Запорізької АЕС в рамках капітального ремонту ще в грудні 2015 року почалася масштабна реконструктивна робота, пов'язана з продовженням терміну експлуатації обладнання – заміна автономних кондиціонерів на нові, кваліфіковані під «жорсткі» умови і сейсмічні впливи. Дане обладнання пов'язано з роботою систем безпеки, і тому відповідно до сучасних норм та вимог, повинна бути забезпечена сейсмічна стійкість автономних кондиціонерів.

Відзначаючи ступінь важливості виконаної роботи, перший заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу (ЕРП) Сергій Гурін підкреслив, що створення необхідного клімату досить серйозний фактор, тому що обладнання завжди має перебувати в робочому стані, тим більше, якщо це обладнання систем безпеки. «Така заміна на Запорізькій АЕС була проведена вперше, – зазначає Сергій Гурін. – На сьогодні всі кондиціонери вже підключені до електроживлення, більшість з них пройшли наладку та випробування, тобто робота в стадії завершення».

Обсяг виконаної роботи був дуже великий – переробка фундаменту, обв'язування трубопроводів, заміна електрообладнання, гідроізоляція, контроль герметичності швів  металооблицювання, заміна трубопроводу технічної води, електромонтажні роботи, монтаж вентиляційного обладнання та систем кондиціонування і багато іншого. Тому працювали із залученням підрядників.

Як підкреслює начальник служби ремонту та технічного обслуговування вентиляційного обладнання ЕРП Сергій Грінцов, нові автономні кондиціонери – хороші і надійні машини, розраховані на сейсмічну дію не менше 8 балів. І, безумовно, з новим обладнанням працювати буде легше. Воно – набагато надійніше, ніж колишнє. Очевидні плюси: нові кондиціонери оснащені сучасною системою автоматики, що дозволяє задавати в обслуговуваних приміщеннях той температурний режим, який необхідний; обладнані датчиками програмованого контролю, які дозволяють оперативно реагувати на можливі відхилення в роботі, тобто система сама себе тестує.

На сьогодні на першому енергоблоці всі заходи з заміни автономних кондиціонерів на нові практично завершені. Вже проведені індивідуальні та комплексні випробування кондиціонерів. Оформлена документація, яка разом з рішенням про введення обладнання в дослідну експлуатацію відправлена на узгодження в ДІЯРУ. Після позитивного рішення Держатомрегулювання почнеться дослідна експлуатація автономних кондиціонерів, яка триватиме рік.

Згодом аналогічна заміна систем промислового кондиціювання буде виконуватися на другому, третьому, четвертому та п'ятому енергоблоках Запорізької АЕС.
Нові автономні кондиціонери – це промислові агрегати, призначені для підтримки температурного режиму в технологічних приміщеннях з електротехнічним і електронним устаткуванням, а також для холодопостачання приміщень постійного перебування персоналу.

Станом на 24.09.2020 - 10:32

Виробничі показники
Енергоблок №1 920 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1004 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 1001 МВт
Сумарне навантаження 2925 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 21
Вітер ПнС
Швидкість вітру 1.8 м/с
Відносна вологість 54 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.