Про проведення громадських слухань з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Запорізької АЕС у м. Нікополь

Реалізуючи права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо діяльності Запорізької АЕС, Нікопольська міська рада спільно з ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» розпочала процес організації проведення громадських обговорень з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС.


Приводом для початку процесу є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС - 05.03.2017 р. та розробка у зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документу, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблока.


Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» подала заяву та комплект документів на внесення змін до ліцензії серії ЕО №000196 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки ВП «Запорізька АЕС» у зв'язку з досягненням встановленого проектом терміну експлуатації енергоблока №3 ВП «Запорізька АЕС».


Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції; практичний досвід вже мають Великобританія, Канада, РФ, США, Франція. Україна теж входить до цього переліку. На сьогодні у понадпроектний термін, відповідно до виданих ліцензій ДІЯРУ, працюють шість вітчизняних енергоблоків. 


В 2016 році Запорізька АЕС увійшла в новий для себе, але довгоочікуваний етап розвитку - перші два енергоблоки Запорізької АЕС з реакторною установкою В-320 успішно працюють у понадпроектний термін. 13 вересня 2016 року Державна інспекція ядерного регулювання України прийняла рішення про продовження терміну експлуатації блока №1 ЗАЕС до 23 грудня 2025 року, а 03 жовтня 2016 року - блока №2 ЗАЕС до 19 лютого 2026 року. На блоках встановлено нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи, проведена масштабна реконструкція та модернізація. Все це - запорука надійної та безпечної експлуатації.


Громадські слухання з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Запорізької АЕС у м. Нікополь будуть проведені 15 вересня 2017 року о 15:00 у великому залі Нікопольського культурно-дозвільного центру за адресою: м. Нікополь, вул. Патріотів України, 94.
Інформаційне забезпечення та технічна підтримка проведення громадських слухань здійснюватимуться фахівцями ВП ЗАЕС. Програма заходу припускає:


- презентацію матеріалів щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації  енергоблока №3 ЗАЕС;
- відповіді на запитання та зауваження учасників слухань;
- збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних у період проведення слухань.

Сподіваємось на активну участь та допомогу всіх громадських організацій, засобів масової інформації та окремих громадян у процесі проведення громадських слухань. 


Питання та пропозиції приймаються на електронну адресу: ekolognik@i.ua, uiso1@mgw.npp.zp.ua.
При поданні питань та пропозицій просимо вказати прізвище, ім’я та по-батькові, поштову або електронну адресу, телефон, факс (за наявності) запитувача для надання відповіді.


З питань проведення слухань звертайтесь до відділу екології Нікопольської міської ради або до інформаційного центру управління роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЗАЕС.

Станом на 08.04.2020 - 04:27

Виробничі показники
Енергоблок №1 983 МВт
Енергоблок №2 771 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 868 МВт
Енергоблок №5 771 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 3393 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.06 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.7
Вітер СПдС
Швидкість вітру 0.7 м/с
Відносна вологість 0 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.