Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю села Нововодяне

17 серпня 2017 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань, організованій Нововодянською сільською радою, з громадськістю села Нововодяне для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС.


Приводом для зустрічі з громадськістю послугувало завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС - 05.03.2017 р. і розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.


На початку зустрічі зі вступним словом виступив в.о. старости села Нововодяне Михайло Чорний, оголосивши присутнім тему заходу.


Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС. З доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. Заступник начальника цеху радіаційної безпеки з ремонту та реконструкції Сергій Сухочев розповів присутнім про радіаційний контроль на станції в цілому і пости радіаційного контролю в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження Запорізької АЕС, продемонстрував роботу радіаційного контролю на сайті Запорізької АЕС в режимі реального часу, акцентувавши увагу на безпеці і відсутності радіаційного впливу ЗАЕС.


Спільно представники ЗАЕС пояснювали технічну та економічну доцільність продовження термінів експлуатації енергоблоків ЗАЕС, розповідали про світовий досвід в даному напрямку і ті заходи, які проводяться в рамках продовження термінів експлуатації третього енергоблока ЗАЕС.


Далі зустріч з громадськістю Нововодяного продовжилася в форматі «питання-відповідь». Присутні на зустрічі жителі села подякували фахівцям ЗАЕС за докладну розповідь про діяльність атомної станції та поділилися наболілими проблемами їхнього населеного пункту. Йшлося про тарифи на електроенергію, бажання отримувати більше преференцій від статусу жителів зони спостереження, екологічні фактори впливу різних виробництв на людей і навколишнє середовище.
Фахівці ЗАЕС в рамках своєї компетенції запропонували можливі варіанти вирішення озвучених питань.


Представники Запорізької АЕС подякували організаторам зустрічі за дружню атмосферу і за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження термінів експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС і висловили готовність підтримувати постійний діалог з громадськістю села Нововодяне.

Станом на 06.04.2020 - 17:37

Виробничі показники
Енергоблок №1 986 МВт
Енергоблок №2 771 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 917 МВт
Енергоблок №5 770 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 3444 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 13.9
Вітер ПнЗ
Швидкість вітру 2.4 м/с
Відносна вологість 18 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.