Розміщення майданчика ССВЯП в межах території АЕС виправдано економічно і відповідає міркуванням логіки і безпеки. Висока потужність енергоблоків ЗАЕС зумовлює наявність великої кількості ВТВЗ. Територія ЗАЕС займає значну площу і має вільний простір для майданчика проміжного зберігання ВТВЗ. Безпосередня близькість майданчика зберігання до енергоблоків вигідна з погляду транспортних операцій.

Майданчик системи зберігання відпрацьованого ядерного палива розташований в північно-східній частині території Запорізької АЕС, на відносній позначці 21.80. Цей майданчик з трьох сторін межує з охоронною зоною АЕС. Проект ССВЯП передбачає спорудження подвійної огорожі, обладнаної засобами фізичного захисту, уздовж четвертої сторони майданчика ССВЯП.

Територіально об'єкти ССВЯП поділяються на три зони: зону завантаження, зону транспортування та зону зберігання.

 1. Реакторне відділення
 2. Турбінне відділення
 3. Дизель-генератор
 4. Берегова насосна станція
 5. Спецкорпус 1 и 2
 6. Сховище радіоактивних відходів
 7. Об’єднано-допоміжний корпус
 8. Лаборат.-побутовий корпус 1 и 2
 1. Адмін. корпус, КПП 1
 2. Контрольно-пропускний пункт 2
 3. Майданчик ССВЯП
 4. Підвідний канал
 5. Скидний канал
 6. Бризкальні басейни
 7. Повномасштабний тренажер
 8. Учбово-тренувальний центр

Зона завантаження знаходиться в будівлях реакторних відділень енергоблоків 1 - 6, а саме - в центральному залі на позначці 36,9 і в транспортному коридорі на позначці 0,0. У цих зонах для завантаження і вивозу відпрацьованого ядерного палива використовується існуюче транспортно-технологічне обладнання: полярний кран і перевантажувальна машина.

Зона транспортування являє собою мережу доріг, якими здійснюється доставка завантажених відпрацьованим ядерним паливом бетонних контейнерів із зони завантаження в зону зберігання. Транспортування здійснюється спеціально призначеним для цього транспортером-контейнеровозом, передбаченим даним проектом.

Зона зберігання - це власне майданчик ССВЯП, призначений для розміщення бетонних контейнерів зберігання. Для встановлення контейнерів на місце зберігання використовується згаданий вище транспортер-контейнеровоз.

Місткість майданчика сховища - 100 контейнерів, в перспективі вона складе 380 контейнерів. Контейнери встановлюються на майданчику рядами у вертикальному положенні.

Залізобетонний майданчик здатний витримати динамічні навантаження від транспортера і сумарні статичні навантаження від встановлених на нього бетонних контейнерів. Крім того, майданчик може споруджуватися поетапно (чергами) в міру необхідності.

Існуючі площі, системи та обладнання атомної станції будуть використовуватися для забезпечення зберігання ВЯП, включаючи: ремонтне обладнання, обладнання зони зберігання і транспортування, систему дезактивації, систему електропостачання та зв'язку, систему пожежогасіння, системи вентиляції та кондиціонування.

Станом на 24.07.2021 - 04:49

Виробничі показники
Енергоблок №1 936 МВт
Енергоблок №2 949 МВт
Енергоблок №3 971 МВт
Енергоблок №4 976 МВт
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 3832 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 19.2
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 2.1 м/с
Відносна вологість 74 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.