На Запорожской АЭС завершилась плановая инспекция МАГАТЭ

З 21 жовтня по 08 листопада 2021 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії проведено планову інспекцію енергоблоків №2 та №4, а також сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Інспекція проводилася в межах міжнародної угоди відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї між Україною та МАГАТЕ.

Під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці №2 провели технічне обслуговування відеокамер та блоків управління.

На енергоблоці №4 інспектори МАГАТЕ провели: перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів; встановлення печатки на транспортний отвір басейну витримки - басейну мокрого перевантаження; встановлення печаток МАГАТЕ на погодній кришці вентильованого контейнера зберігання; встановлення, технічне обслуговування, відключення підводної камери; перевірку ядерних матеріалів в басейні витримки після відправлення їх до сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП); встановлення, технічне обслуговування, відключення відеокамер, технічне обслуговування блоків управління; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів; перевірку інформації про конструкцію установки.

На ССВЯП інспектори МАГАТЕ провели: перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів.

МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

 

По состоянию на 25.01.2022 - 13:25

Производственные показатели
Энергоблок №1 644 МВт
Энергоблок №2 1028 МВт
Энергоблок №3 1030 МВт
Энергоблок №4 -
Энергоблок №5 1030 МВт
Энергоблок №6 1047 МВт
Суммарная нагрузка 4779 МВт
Радиационная обстановка
Промышленная площадка 0.09 мкЗв/ч
г. Энергодар 0.09 мкЗв/ч
Метеорологическая обстановка
Температура воздуха -5.2
Ветер С
Скорость ветра 2.1 м/с
Относительная влажность 76 %
Атмосферное давление 764 мм рт.ст.