На енергоблоці №6 Запорізької АЕС проводиться заміна статора генератора

На Запорізькій АЕС тривають роботи з заміни статора генератора енергоблока №6. У виконанні робіт задіяні фахівці дільниці з ремонту турбін енергоремонтного підрозділу та фахівці дільниці з ремонту генератора електричного цеху Запорізької АЕС.

Заміна статора - це складна операція, надзвичайно об'ємна та вимоглива щодо точності виконання. Складність й унікальність створюють габаритні розміри та вагові характеристики обладнання. Вага статора 335 тон.

«Для ремонтників складні реконструкції - не новина, але кожна з них вимагає додаткової підготовки та ретельності в погоджувальних діях, - зазначив заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу Юрій Галуцький.

Для того щоб виконувати роботи з заміни статора, необхідно було закінчити ремонт турбіни, закрити циліндр низького тиску і остаточно відцентрувати лінію валу. Слідом за цим  проводитиметься центрування статора, генератора та якоря збудника.

Дуже важлива точність установки статора - розточування повинно чітко потрапити в оптичну вісь турбіни, яка напередодні також була ретельно відцентрована.

 

По состоянию на 17.10.2021 - 09:55

Производственные показатели
Энергоблок №1 968 МВт
Энергоблок №2 -
Энергоблок №3 1003 МВт
Энергоблок №4 -
Энергоблок №5 1016 МВт
Энергоблок №6 1020 МВт
Суммарная нагрузка 4007 МВт
Радиационная обстановка
Промышленная площадка 0.09 мкЗв/ч
г. Энергодар 0.1 мкЗв/ч
Метеорологическая обстановка
Температура воздуха 12.4
Ветер ССЗ
Скорость ветра 1.1 м/с
Относительная влажность 68 %
Атмосферное давление 760 мм рт.ст.