пт, 14.01.2022 - 08:20
Онлайн-семінар МАГАТЕ показав: напрямок «Керування аваріями» на Запорізькій АЕС - на високому рівні

В рамках підготовки до місії ОSART на Запорізькій АЕС Міжнародним агентством з ядерної енергії був проведений онлайн-семінар для керівників та провідних фахівців станції.

Організатори онлайн-зустрічі ставили на меті надати запорізьким атомникам кращий світовий досвід щодо керування аваріями, розглянути основні напрямки майбутньої перевірки в даній області. В свою чергу фахівці ВП ЗАЕС підготували для експертів низку питань, організаційних та технічних - щодо документації, які виникли в процесі підготовки до місії.


вт, 14.12.2021 - 15:50
На Запорізькій АЕС відбувся конкурс профмайстерності з питань охорони праці

На Запорізькій АЕС вперше проведено конкурс професійної майстерності серед фахівців з охорони праці. В ньому взяли участь п'ять інженерів з охорони праці з електричного цеху, цеху теплової автоматики та вимірювань, енергоремонтного підрозділу, хімічного цеху та цеху господарського обслуговування.


пт, 10.12.2021 - 08:50
Визначено переможця «Поєдинків управлінських рішень»

У навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС відбувся фінал ділової гри «Поєдинки управлінських рішень» - новітнього прогресивного проєкту Запорізької АЕС. Переможцем став начальник зміни шостого енергоблока Сергій Каліцінський. Разом з ним до фіналу дійшла інженер по роботі з персоналом цеху господарського обслуговування Наталія Орленко.


чт, 09.12.2021 - 08:40
Запорізька АЕС продовжує підготовку до місії OSART-2022

Процес підготовки до проведення перевірки Запорізької атомної станції експертами МАГАТЕ за програмою OSART, яка запланована на жовтень 2022 року, розпочався завчасно і триває за планом. Майбутній візит експертів МАГАТЕ спрямований в першу чергу на забезпечення подальшого підвищення рівня безпеки.

Підготовчий процес до перевірки МАГАТЕ розділений на три сектори. Крім виробничого, орієнтованого на 12 напрямків, є ще два - фінансово-економічний та організаційно-господарський.


чт, 09.12.2021 - 08:20
Заплановано розвантаження енергоблока №4 Запорізької АЕС

Відповідно до поданої заявки з 02:00 10 грудня до 03:00 11 грудня 2021 року планується розвантаження енергоблока №4 Запорізької АЕС до 600 МВт для проведення випробування в режимі первинного регулювання частоти і потужності в об’єднаній енергетичній системі України.  

Згадані випробування - важливий етап в процесі підготовки об’єднаної енергетичної системи України до інтеграції з європейською континентальною енергосистемою. Після завершення випробувань, згідно з регламентними процедурами, енергоблок №4 Запорізької АЕС буде навантажений до номінальної потужності.


вт, 07.12.2021 - 09:00
На Запорізькій АЕС використовується унікальний пристрій

Під час ремонтних кампаній на енергоблоках Запорізької АЕС використовується спеціальне устаткування для видалення шпильок та відновлення різьби на головних циркуляційних насосах.

Головний циркуляційний насос (ГЦН) - устаткування, важливе для безпеки, тож за вимогами норм і правил, шпильки та шпилькові гнізда на ньому підлягають періодичному огляду та контролю. На кожному насосі - 30 шпильок.  


пн, 06.12.2021 - 10:30
У навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС відбулися чергові поєдинки управлінських рішень

На Запорізькій АЕС у навчально-тренувальному центрі відбулись чергові «Поєдинки управлінських рішень» для спеціального кадрового резерву керівників.

Поєдинки проводять з початку року щомісяця в рамках огляду-конкурсу «Ми так працюємо, живемо та відпочиваємо». В листопаді, через карантинні обмеження ігри проходили онлайн - за допомогою відеозв’язку.

В турнірі взяли участь 20 гравців - фахівців різних підрозділів, посад та професій.


пт, 03.12.2021 - 08:55
Енергоатом перевірив Запорізьку АЕС на предмет ядерної безпеки

На Запорізькій АЕС завершила роботу комісія ДП «НАЕК «Енергоатом» з перевірки стану ядерної безпеки. Це відомча планова інспекція, яка проходить на атомних електростанціях раз на два роки.

«Особливість цьогорічної інспекції полягає в тому, що вона проходить згідно з оновленою типовою програмою, окрім документальної перевірки, проводяться обходи обладнання, робочих місць, інтерв’ю з персоналом, огляд контрольованої зони», - зазначив голова комісії директор департаменту відомчого нагляду  дирекції з нагляду за безпекою Енергоатома Олександр Богун.


вт, 23.11.2021 - 12:45
На Запорізькій АЕС пройшов конкурс доповідей з культури безпеки

На Запорізькій АЕС відбувся щорічний конкурс доповідей за темою «Культура безпеки АЕС: проблеми та шляхи вирішення». В ньому взяли участь працівники служби головного метролога, цеху теплової автоматики та вимірювань і загону відомчої воєнізованої охорони.

Перше місце з доповіддю на тему «Багаторівнева модель культури безпеки» посіла Ольга Добаріна, інженер цеху теплової автоматики та вимірювань.

Доповідь Ольги Форіс, охоронця загону відомчої воєнізованої охорони, отримала друге місце і була пов’язана з темою наставництва.


пн, 22.11.2021 - 12:40
На Запорізькій АЕС відбувся конкурс плакатів з культури безпеки

На Запорізькій АЕС відбувся традиційний конкурс плакатів з культури безпеки в рамках огляду-конкурсу «Ми так працюємо, живемо та відпочиваємо». Захід покликаний сприяти покращенню культури безпеки на підприємстві.

Цього року на розгляд конкурсної комісії було представлено 31 плакат з культури безпеки від фахівців дев’яти підрозділів станції. Роботи оцінювали у трьох номінаціях: «Кращий плакат з культури безпеки», «Кращий плакат-попередження» та «Кращий сатиричний плакат».


Станом на 26.01.2022 - 10:05

Виробничі показники
Енергоблок №1 645 МВт
Енергоблок №2 1022 МВт
Енергоблок №3 1029 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1026 МВт
Енергоблок №6 1048 МВт
Сумарне навантаження 4770 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.1 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.3
Вітер ПдЗ
Швидкість вітру 3.2 м/с
Відносна вологість 81 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.