пт, 24.01.2020 - 09:45
Місія підтримки ВАО АЕС на Запорізькій АЕС завершена

На Запорізькій АЕС пройшла місія підтримки ВАО АЕС на тему «Використання ризик-інформованих підходів (ризик-моніторингу) для оптимізації технічного обслуговування та ремонту при роботі енергоблока на потужності».

Цей проєкт реалізується на енергоблоці №2 за міжнародної технічної допомоги Уряду США. Головна мета - збільшення коефіцієнта використання встановленої потужності шляхом проведення ремонту систем, важливих для безпеки, під час роботи блока на потужності і скорочення тривалості планово-попереджувальних ремонтів без зниження рівня безпеки.


чт, 23.01.2020 - 16:00
На виконання вимог Закону України «Про ринок електричної енергії»

На виконання вимог пп.12 п.4 ст.30 Закону України «Про ринок електричної енергії» Запорізька АЕС повідомляє наступне:

Джерелом для виробництва електричної і теплової енергії на Запорізькій АЕС є ядерне паливо (збагачений уран). Частка використання джерела у виробництві електроенергії і тепла - 100%.

Енергоблоки Запорізької АЕС відповідають сучасним міжнародним вимогам ядерної та радіаційної безпеки, що засвідчують перевірки Міжнародного агентства з атомної енергії  (МАГАТЕ) та Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують АЕС (ВАО АЕС).


ср, 22.01.2020 - 13:10
Вітаємо всіх із Днем Соборності України!

22 січня щорічно українці відзначають День Соборності України, день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Віримо, що територіальна цілісність України навіки залишатиметься непорушною. Лише в єдності можна досягти величної мети - побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.


ср, 22.01.2020 - 12:45
Триває дослідна експлуатація енергоблока №2 Запорізької АЕС на 101,5% потужності

Енергоблок №2 ВП ЗАЕС - один з трьох «пілотних» блоків серії В-320 в Україні (разом з №4 ВП РАЕС і №1 ВП ХАЕС), на яких реалізується підвищення потужності до 101,5% номінальної.

Модифікація спрямована на збільшення виробництва електроенергії. Це можливо за рахунок підвищення точності визначення теплової потужності реактора і точності її підтримки при збереженні основних проєктних рішень.


ср, 22.01.2020 - 07:50
Є 2 млрд кВтг електроенергії за січень

Запорізька атомна електростанція неухильно виконує основне виробниче завдання - безпечно генерує екологічно чисту електроенергію для держави. У січні вже вироблено два млрд кВтг електроенергії.

«Колектив Запорізької АЕС докладає всіх необхідних зусиль для кінцевого результату - безпечного і своєчасного вироблення електроенергії для промисловості і населення України», - прокоментував діяльність підприємства генеральний директор ВП ЗАЕС Петро Котін.


вт, 21.01.2020 - 08:50
На Запорізькій АЕС розпочалась місія підтримки ВАО АЕС

20-24 січня 2020 року на Запорізькій АЕС проходить місія підтримки ВАО АЕС на тему «Використання ризик-інформованих підходів (ризик-моніторингу) для оптимізації технічного обслуговування та ремонту при роботі енергоблока на потужності».

На відкритті зустрічі відбулося представлення експертів ВАО АЕС, були озвучені цілі і завдання місії та проблемні питання, які належить вирішити.


пн, 20.01.2020 - 14:00
На енергоблоці №3 Запорізької АЕС проводиться заміна сепаратора-пароперегрівача

На енергоблоці №3 ВП ЗАЕС колектив дільниці з ремонту устаткування турбінного відділення служби спеціальних ремонтних робіт реакторно-турбінного обладнання енергоремонтного підрозділу виконує заміну сепаратора-пароперегрівача.


пн, 20.01.2020 - 13:10
Запорізька АЕС активно впроваджує електронний документообіг

Станція активно впроваджує проєкт корпоративної системи - електронний документообіг. Автоматизована система керування документацією (АСКД) вже доступна на всіх енергоблоках, у виробничих приміщеннях та спецкорпусах Запорізької АЕС.

Мета реалізації проєкту - створення єдиного електронного інформаційного простору Компанії і умов для переходу на безпаперовий документообіг.

Завдяки цьому очікується значне підвищення оперативності та ефективності роботи з документами, забезпечення прозорості процесів розробки і опрацювання документів.


пт, 17.01.2020 - 14:50
На Запорізькій АЕС нагородили активістів Українського ядерного товариства

В інформаційному центрі Запорізької АЕС відбулось урочисте нагородження активних учасників Українського ядерного товариства за підсумками роботи в 2019 році.

Голова осередку Громадської організації «Українське ядерне товариство» у ВП «Запорізька АЕС» Андрій Туз відзначив, що в 2019 році відокремлений підрозділ УкрЯТ ЗАЕС виступав організатором і співорганізатором багатьох загальноміських і галузевих заходів  і підкреслив, що в 2020 році очікує на реалізацію усіх намічених планів та ідей.


пт, 17.01.2020 - 13:00
На Запорізькій АЕС завершилися місія підтримки МАГАТЕ

На Запорізькій АЕС з метою підтримки станції до місії OSART протягом трьох днів працював старший фахівець з ядерної безпеки МАГАТЕ Фумін Цзян за напрямом «Лідерство та управління з метою забезпечення безпеки». На заключній нараді фахівці станції і експерт МАГАТЕ обговорили результати місії підтримки і намітили подальші плани з підготовки до місії OSART.


Станом на 24.01.2020 - 10:10

Виробничі показники
Енергоблок №1 996 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 -
Енергоблок №4 1023 МВт
Енергоблок №5 1009 МВт
Енергоблок №6 -
Сумарне навантаження 4053 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.06 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 0.3
Вітер ПдПдЗ
Швидкість вітру 3 м/с
Відносна вологість 62 %
Атмосферний тиск 767 мм рт.ст.