Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль з робочим візитом відвідав Запорізьку АЕС

Запорізьку АЕС з робочим візитом відвідав Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Очільник уряду ознайомився з діяльністю ДП «НАЕК «Енергоатом» ВП «Запорізька АЕС», що є найбільшою атомною електростанцією в Європі.

У зустрічі взяли участь т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Дмитро Вербицький, голова Запорізької області Олександр Старух та Енергодарській міський голова Дмитро Орлов.

У рамках робочого візиту гості побували на першому енергоблоці Запорізької АЕС, відвідавши  турбінне  відділенні та блочний щит управління.

Надалі, на робочій нараді очільник Компанії продемонстрував присутнім презентацію «Запорізька атомна електростанція - флагман української енергетики», в якій розповів про основні показники роботи станції, готовність станції до роботи в осінньо-зимовий період, необхідність будівництва нових енергетичних потужностей України - нових енергоблоків АЕС з реакторами нового покоління з підвищеними вимогами до безпеки за сучасними технологіями. Зупинився на перспективних інфраструктурних проєктах у місті-супутнику Запорізької АЕС, а саме - будівництво мосту через Дніпро, який має з'єднати Енергодар та Марганець, будівництво спортивного стадіону «Старт» та якісного житла для працівників АЕС.

Скориставшись нагодою, під час наради Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль привітав колектив Запорізької АЕС та всіх працівників Компанії з 25-річчям, побажавши безпечної та безаварійної роботи. «Енергоатом сьогодні стає основою та флагманом енергетичної безпеки нашої держави. Необхідно визначити чіткі пріоритети з боку держави, щодо розвитку атомної енергетики. В цей осінньо-зимовий період основна відповідальність та навантаження буде покладена на ДП «НАЕК «Енергоатом». Завдання номер один - забезпечення стовідсоткової безпеки діяльності атомних електростанцій, а також 100% рівня навантаження АЕС, що сприятиме стійкості та збалансованості енергетичної системи України, надійному забезпеченню населення нашої країни світлом та теплом», - заявив Денис Шмигаль.

Далі делегація відвідала навчально-тренувальний центр, де ознайомилась з єдиним в Європі центром підготовки ремонтного персоналу.

«Саме тут потрібно виховувати інші покоління атомників, тому що перспектива у країни доволі велика. Атомна генерація - це основа електроенергетики нашої держави, тому ключове питання - це кадри. Навчання персоналу, його підготовка, надійність роботи, кваліфікація - це пріоритет всієї справи в такій складній і важливій галузі, як атомна енергетика», - по завершенню зустрічі підкреслив Прем'єр-міністр України.

 

Станом на 29.01.2022 - 14:51

Виробничі показники
Енергоблок №1 646 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1033 МВт
Енергоблок №4 1022 МВт
Енергоблок №5 1031 МВт
Енергоблок №6 1044 МВт
Сумарне навантаження 5800 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.6
Вітер З
Швидкість вітру 4.5 м/с
Відносна вологість 87 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.