Міністр енергетики України з офіційним візитом відвідав Енергодар - місто-супутник Запорізької АЕС

17 жовтня з офіційний візитом Енергодарський промисловий комплекс відвідав міністр енергетики України Герман Галущенко. Він побував на Запорізькій тепловій та атомній електростанціях. На зустрічах з керівниками-енергетиками пан міністр наголосив, що безперебійне забезпечення країни електроенергією є пріоритетним завданням.

Під час наради на ДТЕК Запорізька ТЕС присутні обговорили ключове питання - підготовку підприємства до проходження зимового періоду, розглянули технічний стан обладнання, поставки та запаси вугілля, ремонтну кампанію. Виконуючий обов'язки директора станції Максим Шевцов доповів, що енергетичний об'єкт до зими готовий.

Гості побували на центральному щиті управління, де зосереджені засоби, необхідні для управління режимом роботи електростанції. Потім делегації показали пілотний проєкт ДТЕК - систему накопичення електроенергії. Це перша літій-іонна батарея в Україні. Вона призначена для накопичення, зберігання та віддачі електроенергії в мережу, а також для надання послуг із забезпечення надійності енергосистеми країни.

Далі делегацію в супроводі т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна приймала Запорізька АЕС. Начальник зміни станції доповів про поточний стан підприємства.  Гостям показали гідротехнічні споруди і нову повітряну лінію електропередач 750 кВ Запорізька АЕС - підстанція «Каховська», завдяки якій тепер всі шість енергоблоків станції зможуть працювати на повну потужність і це підвищить надійність енергопостачання південної частини України. Відвідавши перший енергоблок Міністр енергетики Герман Галущенко привітав оперативний персонал з 25-річним ювілеєм Компанії «Енергоатом» та висловив подяку за велику справу, яку вони роблять, підкресливши, що атомна генерація - це галузь, на яку держава дуже розраховує особливо в цей осінньо-зимовий період 2021-2022 років. «Атомна генерація сама надійна у нас в країні, яка готова до зими. Я абсолютно впевнений в тому, що як раз ви надасте стабільність, яка нам так необхідна для того, щоб спокійно пройти опалювальний сезон», - підкреслив він.

По завершенню зустрічі міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив, що держава буде підтримувати атомну генерацію. Це є позиція Президента України, це є позиція уряду і тому ми абсолютно впевнені, що дійсно величезна кількість проєктів будуть розвиватися в державі саме на атомної генерації, в тому числі і за участю міжнародних партнерів.

 

Станом на 29.01.2022 - 15:29

Виробничі показники
Енергоблок №1 647 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1033 МВт
Енергоблок №4 1020 МВт
Енергоблок №5 1031 МВт
Енергоблок №6 1045 МВт
Сумарне навантаження 5800 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.07 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 2.4
Вітер ЗПдЗ
Швидкість вітру 3.2 м/с
Відносна вологість 86 %
Атмосферний тиск 758 мм рт.ст.