Енергоатом виконує за планом капітальний ремонт на майданчику ЮУАЕС

НАЕК «Енергоатом» виконує низку важливих заходів капітального характеру на енергоблоці №1 ЮУАЕС, а саме – ремонт блочного трансформатора. Планово-попереджувальний ремонт стартував 9 серпня цього року і, згідно з графіком, триватиме 104 доби.

Майстер з ремонту трансформаторів електричного цеху ЮУАЕС Андрій Куликов зазначає: «Для нас це надзвичайно важлива і відповідальна робота, бо капітальний ремонт блочного трансформатора виконується раз на 12 років. Схема його проведення передбачає демонтаж і ремонт всього навісного обладнання. Найвідповідальніший момент – демонтаж знімного елемента, так званого «колокола».  Велике значення для нас має також ревізія активної частини трансформатора».

Блочний трансформатор слугує для перетворення та видачі генерованої потужності в об’єднану енергосистему. Генератор енергоблока видає напругу 24 кВ. На блочному трансформаторі вона підвищується до 330 кВ. Потім через підстанції відкритого розподільчого пристрою на 330 кВ, до якого саме під’єднані енергоблоки №1 і №2 ЮУАЕС, електроенергія надходить в об’єднану енергосистему.

Обладнання перемістили на спеціальний майданчик. Це нелегка справа, адже вага трансформатора  становить понад  300 тон. Наразі триває активна фаза робіт: демонтовані вводи 330 кВ та трансформатори струму. Найближчими днями буде демонтовано «колокол» та виконано ревізію активної частини трансформатора.

До робіт залучено фахівців ВП «Атомремонтсервіс». Завершити ремонт блочного трансформатора фахівці планують до кінця жовтня.

 

Станом на 26.10.2021 - 00:08

Виробничі показники
Енергоблок №1 978 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1012 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1021 МВт
Енергоблок №6 1024 МВт
Сумарне навантаження 4035 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 1.1
Вітер ПдПдС
Швидкість вітру 0.6 м/с
Відносна вологість 73 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.