В Арабських Еміратах запрацював другий енергоблок АЕС Барака

Корпорація Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) оголосила про запуск другого енергоблока на атомній станції Барака в ОАЕ. Відтак Барака стала першою багатоагрегатною атомною електростанцією у регіоні.

Федеральне управління з ядерного регулювання ОАЕ (FANR) видало ліцензію на експлуатацію Барака-2 своєму оператору, Nawah Energy Company, у березні. Після цього майже одразу почалося завантаження палива під наглядом і контролем FANR.  

Генеральний директор ENEC Мохамед Аль Хаммаді сказав, що запуск Барака-2 знаменує собою важливу частину у реалізації Програми мирної ядерної енергії Еміратів.

«Запуск другого енергоблока засвідчив, що ми знаходимося на половині шляху до нашої мети, – забезпеченню до чверті від потреб нашої держави у електроенергії і стійкого розвитку, а також досягненню цілей у області кліматичних змін в ОАЕ», - зазначив Аль Хаммаді.

За словами генерального директора Nawah Алі Аль Хаммаді, наразі продовжиться підготовка до підключення до мережі і початку комерційних операцій.

«Ми так само залишаємося прихильниками забезпечення високого рівня експлуатації ядерної енергії на всіх енергоблоках, і ми дякуємо нашим партнерам в ОАЕ та в усьому світі за їхню постійну підтримку у досягненні цих цілей у відповідності до найвищих експлуатаційних стандартів безпеки», - додав він.

Найближчими місяцями другий енергоблок АЕС Барака буде підключено до національної електромережі. Його оператори продовжать процес поступового підвищення рівнів потужності. За заявою ENEC, процес знаходитиметься під постійним контролем доти, доки не буде досягнуто максимальної виробки електроенергії, з дотриманням всіх нормативних вимог і найвищих міжнародних стандартів безпеки та якості.

Водночас в Україні відновилося втілення одного з наймасштабніших енергетичних проєктів часів Незалежності – добудова енергоблоків Хмельницької АЕС. Для добудови третього енергоблока ХАЕС Енергоатом обрав технологію компанії Westinghouse AP1000.

«У довгостроковій перспективі застосування американської технології AP1000 – апробованої реакторної установки покоління III+ потужністю близько 1100 МВт із системами пасивної безпеки та унікальними особливостями з точки зору стандартизації, які дозволяють скоротити терміни і вартість будівництва, – дасть Енергоатому можливість забезпечувати найвищий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність та дбайливе ставлення до довкілля», – заявив керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

 

Для довідки.

Чотири енергоблоки AP-1400 південнокорейської компанії КEPCO будуються на АЕС Барака, яка розташована у районі Аль-Дафра в Абу-Дабі. Станція вже є найбільшим єдиним джерелом електроенергії в ОАЕ. Перший енергоблок станції досяг критичності у серпні 2020 року, початок його промислової експлуатації припав на квітень цього року. Після повного введення в експлуатацію чотириблочна атомна станція вироблятиме 5,6 ГВт електроенергії. Це попередить викиди більше ніж 21 мільйона тон вуглецю на рік.

 

Станом на 25.10.2021 - 23:56

Виробничі показники
Енергоблок №1 977 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1013 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1020 МВт
Енергоблок №6 1025 МВт
Сумарне навантаження 4035 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.11 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 1.2
Вітер ПдПдС
Швидкість вітру 1 м/с
Відносна вологість 73 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.