Держатомрегулюванням проведено інспекцію Запорізької АЕС

Комісія Держатомрегулювання з 30 серпня по 03 вересня 2021 року перевіряла виконання підприємством умов ліцензії на експлуатацію ядерної установки на майданчику ВП «Запорізька АЕС», дотримання вимог з ядерної та радіаційної безпеки при впровадженні заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС, стан виконання заходів «Комплексної програми поводження з радіоактивними відходами ДП «НАЕК «Енергоатом», стан поводження з ядерним паливом у ВП «Запорізька АЕС» на предмет відповідності вимогам з ядерної та радіаційної безпеки. Також перевірявся стан розробки експлуатаційної та аварійної документації та інші напрямки.

На підсумковій нараді голова комісії, начальник відділу експлуатаційної безпеки - державний інспектор Департаменту з питань безпеки ядерних установок Роман Халенко подякував персоналу Запорізької АЕС за всю ту роботу, яка виконувалась під час перевірки. «Були створені всі умови для нашої плідної роботи і всі документи, які запитувала комісія, були надані вчасно і в тій якості, в якій вони були потрібні», - зазначив він.

«Я впевнений, що робота була плідною і усім пішла на користь. Ми завжди відкриті для вас і готові відповісти на всі ваші запитання», - резюмував т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Дмитро Вербицький, у відповідь подякувавши членам комісії Держатомрегулювання.

За результатами інспекційної перевірки сформовано акт із зауваженнями та пропозиціями. У найкоротші терміни фахівцями станції будуть розроблені заходи для впровадження викладених в акті рекомендацій.

 

Станом на 26.01.2022 - 16:11

Виробничі показники
Енергоблок №1 642 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1030 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1027 МВт
Енергоблок №6 1044 МВт
Сумарне навантаження 4768 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.5
Вітер ПдПдЗ
Швидкість вітру 1.9 м/с
Відносна вологість 83 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.