Держатомрегулюванням проведено інспекцію Запорізької АЕС

Комісія Держатомрегулювання з 30 серпня по 03 вересня 2021 року перевіряла виконання підприємством умов ліцензії на експлуатацію ядерної установки на майданчику ВП «Запорізька АЕС», дотримання вимог з ядерної та радіаційної безпеки при впровадженні заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС, стан виконання заходів «Комплексної програми поводження з радіоактивними відходами ДП «НАЕК «Енергоатом», стан поводження з ядерним паливом у ВП «Запорізька АЕС» на предмет відповідності вимогам з ядерної та радіаційної безпеки. Також перевірявся стан розробки експлуатаційної та аварійної документації та інші напрямки.

На підсумковій нараді голова комісії, начальник відділу експлуатаційної безпеки - державний інспектор Департаменту з питань безпеки ядерних установок Роман Халенко подякував персоналу Запорізької АЕС за всю ту роботу, яка виконувалась під час перевірки. «Були створені всі умови для нашої плідної роботи і всі документи, які запитувала комісія, були надані вчасно і в тій якості, в якій вони були потрібні», - зазначив він.

«Я впевнений, що робота була плідною і усім пішла на користь. Ми завжди відкриті для вас і готові відповісти на всі ваші запитання», - резюмував т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Дмитро Вербицький, у відповідь подякувавши членам комісії Держатомрегулювання.

За результатами інспекційної перевірки сформовано акт із зауваженнями та пропозиціями. У найкоротші терміни фахівцями станції будуть розроблені заходи для впровадження викладених в акті рекомендацій.

 

Станом на 17.10.2021 - 09:23

Виробничі показники
Енергоблок №1 968 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1005 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1016 МВт
Енергоблок №6 1019 МВт
Сумарне навантаження 4008 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.07 мкЗв/г
м. Енергодар 0.1 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 11.7
Вітер ПнЗ
Швидкість вітру 1.1 м/с
Відносна вологість 70 %
Атмосферний тиск 760 мм рт.ст.