На чотирьох енергоблоках Запорізької АЕС модернізовано автоматичну пожежну сигналізацію

Пожежна безпека - одне з пріоритетних завдань Енергоатому і Запорізької АЕС, адже це невід’ємна складова ядерної безпеки атомних станцій. Модернізацію автоматичної пожежної сигналізації на нову інформаційно-керуючу систему з адресними пристроями виявлення осередків пожеж вже виконано на чотирьох енергоблоках Запорізької АЕС. Впровадження протипожежних заходів включене до плану-графіку Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки АЕС.

«Автоматична пожежна сигналізація повинна забезпечувати пожежну безпеку енергоблоків: з моменту пуску вона є їхньою невід’ємною частиною. Головна особливість нового обладнання - пожежна сигналізація стала адресною й більш комп’ютеризованою. Тобто завдяки новому обладнанню оперативний персонал отримує інформацію щодо конкретного розташування датчика, який спрацював», - пояснив інженер з ремонту дільниці автоматичних систем виявлення та гасіння пожеж служби ремонту 6/0,4 кВ електричного цеху Дмитро Федоренко.

Пожежна сигналізація - це датчики, які реагують на дим, тепло, полум’я тощо та сповіщають про пожежу. На кожному енергоблоці приблизно 900 датчиків. Команда йде на головний приймальний пристрій, з якого виводиться на спеціалізовані робочі станції на блочний щит управління та резервний щит управління, дублюється на інформаційний термінал монтерського пункту для оперативного персоналу електричного цеху та  загальний інформаційний термінал, на який виводиться інформація з усіх блоків станції. Після сигналу сповіщувача протипожежна автоматика запускає алгоритм пожежогасіння. Все відбувається автоматично.

Заміна пожежної сигналізації проводиться під час планово-попереджувальних ремонтів.

Наразі триває етап впровадження системи на п’ятому блоці. На черзі - енергоблок №6 Запорізької АЕС. Безперечно, модернізація автоматичної пожежної сигналізації - це крок вперед. Головний її плюс - суттєве підвищення рівня безпеки.

 

Станом на 03.12.2021 - 21:58

Виробничі показники
Енергоблок №1 976 МВт
Енергоблок №2 1022 МВт
Енергоблок №3 1010 МВт
Енергоблок №4 1008 МВт
Енергоблок №5 1018 МВт
Енергоблок №6 1027 МВт
Сумарне навантаження 6061 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 10.3
Вітер ПдПдЗ
Швидкість вітру 4.4 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 754 мм рт.ст.