Енергоатом активізує роботи з добудови енергоблока №3 Хмельницької АЕС

Сьогодні, 23 липня 2021 року, т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін на майданчику енергоблока №3 Хмельницької АЕС провів засідання штабу з добудови третього енергоблока ХАЕС.

«Тепер у штабі, який постійно працюватиме на майданчику Х-3, у майже щоденному режимі фахівці будуть обговорювати всі поточні проблеми будівництва та оперативно ухвалювати необхідні рішення», – повідомив керівник Компанії.

Нині на майданчику Х-3 почав працювати будівельний кран, завдяки якому будуть змонтовані перекриття на даху енергоблока, що дозволить будівельникам вести роботи у зимовий період, надійно захистивши його від опадів та потрапляння вологи.

Під час засідання штабу керівник Компанії заслухав звіти про хід підготовчих робіт. Фахівці доповіли: триває проведення техніко-економічного аналізу з вибору найоптимальнішої схеми системи охолодження нових енергоблоків і розрахунок водогосподарського балансу по річці Горинь; продовжується будівництво дренажної насосної станції на майданчику атомної станції.

Станом на сьогодні виконано роботи з облаштування тимчасового зовнішнього та внутрішнього електропостачання споруд та відкачування води з реакторного відділення енергоблока №3. Звітні матеріали з актуалізації обстеження будівельних конструкцій Х-3 пройшли державну експертизу. Результати проведених досліджень доводять: стан основних залізобетонних конструкцій будівель енергоблока №3 ХАЕС цілком відповідає проєктним вимогам.

Петро Котін поставив завдання до 1 жовтня цього року завершити всі підготовчі роботи: сформувати команди висококваліфікованого персоналу для виконання спеціалізованих зварювальних робіт та робіт з обладнанням першого рівня безпеки; розгорнути й облаштувати будівельно-монтажну базу, де будуть мешкати підрядники; скласти план послідовного виконання монтажно-будівельних робіт на майданчику енергоблока №3.

«Тільки-но буде ухвалений Закон про будівництво Х-3 і Х-4, у нас все буде рухатися дуже швидко, – запевнив керівник Енергоатома. – Всі експертизи у нас є, потрібно лише отримати підвердження від Держатомрегулювання».

 

Для довідки:

Проєкт будівництва Хмельницької АЕС передбачав зведення чотирьох енергоблоків. Тому вже під час пуску першого енергоблока станції підготували майданчики з відповідною інфраструктурою ще для трьох – зокрема, комплекс гідротехнічних та загальностанційних споруд, спецкорпус тощо.

Х-3 та Х-4 почали будувати у 1985 році. Але у 1990-му роботи було призупинено через оголошення Верховною Радою мораторію на спорудження нових АЕС на території України.

22 вересня 2020 року Президент України Володимир Зеленський своїм Указом №406 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» доручив Кабінету Міністрів внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції.

 

Станом на 03.12.2021 - 21:08

Виробничі показники
Енергоблок №1 976 МВт
Енергоблок №2 1022 МВт
Енергоблок №3 1012 МВт
Енергоблок №4 1009 МВт
Енергоблок №5 1016 МВт
Енергоблок №6 1026 МВт
Сумарне навантаження 6061 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.12 мкЗв/г
м. Енергодар 0.06 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 10.6
Вітер Пд
Швидкість вітру 5.6 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 753 мм рт.ст.