На Запорізькій АЕС відбулася нарада з постачальником обладнання

На Запорізькій АЕС відбулась робоча технічна нарада з представниками чеської компанії Škoda JS, яка працює у сфері ядерного машинобудування. В рамках напрацьованих проєктів представники компанії пропонують свою продукцію ДП «НАЕК «Енергоатом».

Розпочалася нарада з докладної презентації про діяльність компанії ŠKODA JS, далі продовжилася за конкретними питаннями порядку денного.

«Українські атомні станції є нашими ключовими партнерами. В рамках багаторічного співробітництва ми працюємо над цілим рядом проєктів. Сьогоднішній візит пов'язаний з проєктами, які знаходяться на стадії реалізації. Також ми раді представити деякі нові продукти, які SKODA виробляє в рамках ядерного машинобудування. І нагадати, що крім виробництва атомного обладнання, SKODA є також представником, що пропонує і інжиніринг атомних станцій», - зауважив директор дивізіону атомне обладнання «SKODA JS» Карел Беднар.

Учасники наради обговорили актуальні питання щодо виробництва та поставки деталей головного роз’єму реактора, обладнання для модернізації полярних кранів кругової дії та інших проєктів.

Полярні крани належать до основного транспортно-технологічного обладнання в гермооболонках енергоблоків. Подібну модернізацію зробили Южно-Українська та Рівненська станції.

Обговорення виробництва та поставки деталей головного роз’єму реактора велось щодо комплектів шпильок, за допомогою яких кріпиться кришка реактора. Такі комплекти завжди мають бути у резерві, оскільки на виготовлення цих специфічних деталей потрібно півроку.

«Спектр питань, що обговорювались, було нами ще й розширено. Є моменти в частині супроводу ремонтів і експлуатації, які для нас - ключові. Акцент зроблений на цьому», - розповів заступник головного інженера з ремонту ВП ЗАЕС Вадим Жук.

Фахівці станції ретельно аналізують озвучені пропозиції. Згодом будуть прийняті концептуальні рішення щодо потреб Запорізької АЕС.

 

Станом на 17.10.2021 - 09:31

Виробничі показники
Енергоблок №1 968 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1004 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1016 МВт
Енергоблок №6 1018 МВт
Сумарне навантаження 4006 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.1 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 11.8
Вітер ПнЗ
Швидкість вітру 1.9 м/с
Відносна вологість 69 %
Атмосферний тиск 760 мм рт.ст.