Енергоатом - соціально відповідальна Компанія з масштабними планами перспективного розвитку - керівник Петро Котін

Делегація Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» на чолі з т.в.о. президента Компанії Петром Котіним та за участі голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерія Тарасюка і голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького розпочала робочий візит на Запорізьку АЕС.

Делегація відвідала центральний щит керування, диспетчерський центр начальників зміни станції та перший і другий енергоблоки Запорізької АЕС - №1 наразі перебуває в планово-попереджувальному ремонті, №2 несе номінальне навантаження.

Після цього представники делегації оглянули надважливий у нинішніх реаліях об’єкт - азотно-кисневу станцію, де вироблятиметься медичний кисень для українських лікарень. Оскільки на вітчизняних атомних станціях України функціонує потужне устаткування з виробництва великих обсягів кисню, НАЕК «Енергоатом» як соціально відповідальна Компанія виступила з ініціативою постачання медичного кисню для хворих на COVID-19, які потребують кисневої підтримки.

Очільник Енергоатома Петро Котін повідомив: Компанія вже отримала ліцензію на виробництво медичного кисню для потреб лікарень України. Його вироблятимуть на трьох майданчиках: Запорізької, Хмельницької та Рівненської атомних станцій. Він додав: наразі для повноцінного запуску виробництва медичного кисню лишається один крок - Енергоатом має отримати висновок Державного експертного центру МОЗ та реєстрацію лікарського засобу «медичний кисень». Всі необхідні для цього документи Компанія передала до Міністерства.

«Будемо розпочинати з районів, що знаходяться безпосередньо біля АЕС і поступово розширювати постачання медичного кисню на всі лікарні України. Опрацьовуємо логістику, налагоджуємо цей процес», - повідомив керівник Енергоатома. Користуючись нагодою, він звернувся до Міністра охорони здоров’я України з проханням сприяти максимальному прискоренню процесу реєстрації медичного кисню.

Під час робочої наради з керівниками та фахівцями Запорізької АЕС обговорювали як поточні питання роботи атомної станції, так і масштабні перспективи будівництва нових енергоблоків на майданчику ЗАЕС.

Виступаючи перед персоналом станції, Петро Котін нагадав: завдяки введенню в експлуатацію повітряної лінії Запорізька АЕС - підстанція «Каховська» напругою 750 кВ ЗАЕС вперше в історії отримала можливість працювати всіма енергоблоками-мільйонниками на повну потужність, яка сягає 6000 МВт. «Тому вже у нинішньому році можна очікувати встановлення найбільшою АЕС у Європі рекорду за обсягами виробництва та поставок електроенергії в об’єднану енергомережу країни», - зауважив очільник Енергоатома.

 

Станом на 25.10.2021 - 21:58

Виробничі показники
Енергоблок №1 975 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1011 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1018 МВт
Енергоблок №6 1027 МВт
Сумарне навантаження 4031 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.1 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 3.2
Вітер Пн
Швидкість вітру 1.6 м/с
Відносна вологість 66 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.