Відділ досвіду експлуатації Запорізької АЕС отримав високу оцінку на робочій зустрічі ВАО АЕС

На прохання угорської АЕС Пакш по лінії ВАО АЕС в режимі відеоконференції було проведено міжнародну робочу зустріч. Тема зустрічі стосувалася ефективного використання зовнішнього і внутрішнього досвіду експлуатації. Своїм досвідом у 23 презентаціях ділились представники експлуатуючих організацій та АЕС Європи і Азії, Лондонського офісу ВАО АЕС та Інституту експлуатації АЕС (INPO, США).

Презентація Запорізької АЕС мала назву: «Відмінні риси організації та системи використання досвіду експлуатації у ВП ЗАЕС».

«Доповідь стосувалася саме тих особливостей Запорізької АЕС, завдяки яким станцію визнано однією з найуспішніших в цьому напрямку. Адже наразі Запорізька атомна станція є єдиною серед українських АЕС, яка повністю відповідає вимогам стандарту Енергоатома щодо організації системи досвіду експлуатації. Це було неодноразово підкреслено - і за результатами аналізу, проведеного Компанією, і за результатами міжнародних перевірок - МАГАТЕ і ВАО АЕС», - зазначила керівник сектору аналізу порушень і досвіду експлуатації Оксана Воробйова.

Наявність на Запорізькій АЕС відділу досвіду експлуатації була відзначена міжнародними фахівцями як найбільш ефективна система організації подібної діяльності. Вона значно скорочує час, спрощує комунікацію між підрозділами, дозволяє набагато швидше обробляти великі обсяги інформації, отримувати відповіді, розробляти та впроваджувати необхідні корегувальні заходи, спрямовані на безперервне вдосконалення системи виробництва.

Під час робочої зустрічі висвітлювалися різні напрямки використання внутрішнього і зовнішнього досвіду експлуатації, серед яких - інтегрований процес безперервного вдосконалення виробничої діяльності; розробка і впровадження корегувальних заходів; людський фактор; спостереження за роботою персоналу («керівники у полі»); залучення працівників до ефективного використання досвіду експлуатації та інші.

 

Станом на 25.10.2021 - 22:08

Виробничі показники
Енергоблок №1 976 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1011 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1020 МВт
Енергоблок №6 1029 МВт
Сумарне навантаження 4036 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 3.6
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 1.6 м/с
Відносна вологість 66 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.