Запорізька АЕС поступово готується до місії OSART-2021

Процес підготовки до проведення перевірки Запорізької атомної станції експертами МАГАТЕ за програмою OSART, яка запланована на вересень 2021 року, розпочався завчасно і триває за планом. Майбутній візит експертів МАТАТЕ спрямований в першу чергу на забезпечення подальшого підвищення рівня безпеки.

Місія буде проводитися за 12 напрямками: лідерство та управління з метою забезпечення безпеки; навчання та атестація; експлуатація; технічне обслуговування та ремонт; технічна підтримка; використання досвіду експлуатації; радіаційний захист; хімія; протиаварійне планування та готовність; управління аваріями; взаємодія «людина - технологія - організація»; довгострокова експлуатація.

На станції сформовано відповідні робочі групи, у складі яких з урахуванням специфіки та мети, від десяти до сорока досвідчених фахівців. В процесі підготовки аналізуються результати подібних місій на різних АЕС світу, вивчаються нові документи МАГАТЕ стосовно OSART, зміни методики проведення місії тощо.

«Зараз триває робота над оснащенням приміщень, у яких буде працювати група ОSART, комп’ютерною та мультимедійною технікою. Це будуть сучасні кабінети та зал для засідань, облаштовані усім необхідним. І надалі станція зможе використовувати ці приміщення для прийомів делегацій, які постійно відвідують наш майданчик», - розповів начальник відділу досвіду експлуатації, заступник керівника з підготовки та проведення місії OSART Альберт Рябуха.

На початку вересня МАГАТЕ планує провести семінар на основі найкращої міжнародної практики щодо вдосконалення наявних баз даних АЕС України з досвіду експлуатації. Мета - створити в майбутньому єдину для ДП «НАЕК «Енергоатом» базу, в якій була б зосереджена інформація з усіх атомних станцій.

 

 

Станом на 07.12.2021 - 08:50

Виробничі показники
Енергоблок №1 976 МВт
Енергоблок №2 1021 МВт
Енергоблок №3 1010 МВт
Енергоблок №4 1008 МВт
Енергоблок №5 1015 МВт
Енергоблок №6 1027 МВт
Сумарне навантаження 6057 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.08 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 9.2
Вітер СПдС
Швидкість вітру 3.8 м/с
Відносна вологість 100 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.