На Запорізькій АЕС триває модернізація постів радіаційного контролю

Контроль радіаційної безпеки на Запорізькій АЕС постійно вдосконалюється і розвивається. Відповідно до програми реконструкції систем радіаційного контролю АЕС України на Запорізькій АЕС триває модернізація стаціонарних постів радіаційного контролю (РК) вимірювальної інформаційної системи «Кільце».

Система функціонує безперервно та цілодобово, в автономному режимі, забезпечуючи автоматизоване робоче місце оператора центрального щита радіаційного контролю АЕС достовірною інформацією про радіаційний стан в регіоні, як при нормальній експлуатації станції, так і при аваріях.

Безперервний радіаційний контроль здійснюється на 18 постах, розташованих по периметру АЕС, в санітарно-захисній зоні, в зоні спостереження та в трьох локальних центрах управління, розташованих на центральних щитах радіаційного контролю і в лабораторії зовнішнього радіаційного контролю.

«Нові пости РК суттєво відрізняються від попередніх: вони сейсмостійкі та мають більш міцний фундамент; більш функціональні - мають систему охоронної та пожежної сигналізації, систему пожежогасіння, підтримання мікроклімату, а при погіршенні напруги пост РК  переходить на автономне джерело живлення», - розповів керівник лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки Запорізької АЕС Сергій Шолудько.

Мета екологічної політики Запорізької АЕС - гарантування екологічної безпеки під час виробничої діяльності, зниження антропогенного навантаження на довкілля та збереження природних систем у районі розташування атомної станції.

 

Станом на 09.08.2020 - 17:18

Виробничі показники
Енергоблок №1 -
Енергоблок №2 678 МВт
Енергоблок №3 983 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 983 МВт
Сумарне навантаження 2644 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 30
Вітер ПнС
Швидкість вітру 4 м/с
Відносна вологість 29 %
Атмосферний тиск 756 мм рт.ст.